lenkijos ūkininkai

Lenkijos ūkininkų protestuose – kreipimasis į Vladimirą Putiną ir SSRS vėliava

(1)

Per Lenkijos ūkininkų protestą Gožyčkuose antradienį buvo pastebėtas plakatas su užrašu „Putinai, susitvarkyk su Ukraina, Briuseliu ir mūsų valdančiaisiais“, praneša UNIAN.

Antradienį daugiau kaip 100 traktorių blokavo kelią netoli išvažiavimo iš A1 greitkelio. „Agencja Wyborcza“ paskelbtoje nuotraukoje taip pat matyti, kad ant vieno jų buvo pritvirtinta SSRS vėliava.

Lenkijos vidaus reikalų ministras Marcinas Kierwinskis pranešė, kad vėliava buvo nedelsiant nuimta ir perduota policijai. „Policija ir prokurorai ėmėsi veiksmų prieš jos turėtoją. Tokiems nusikalstamiems veiksmams nebus nuolaidžiaujama“, – rašė jis socialiniame tinkle „X“.

Vėliau policija pranešė apie veiksmus pagal Baudžiamojo kodekso 256 straipsnio 1 dalį (vieša fašistinės ar kitokios totalitarinės valstybės santvarkos propaganda arba priešiškumo kurstymas dėl tautinių, etninių, rasinių ar religinių skirtumų).

Kaip pranešė UNIAN, anksčiau lenkų protestuotojai ukrainietiškus grūdus pylė tiesiai ant žemės. Incidento vaizdo įrašas papiktino ukrainiečius, Lenkijos žemės ūkio ministras Czeslawas Siekierskis atsiprašė už protestuotojų veiksmus.

Vėliau protestuotojai bandė užblokuoti geležinkelio bėgius Dorohusko stotyje, tačiau juos sustabdė policija. Antradienį jie vėl blokavo geležinkelį ir išpylė grūdus ant bėgių.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder