Lima: JAV sutinka išduoti buvusį Peru prezidentą Toledą

Jungtinės Valstijos, Peru prokuratūros duomenimis, pritarė buvusio Peru prezidento Alejandro Toledo ekstradicijai. „Buvome informuoti, kad JAV valstybės departamentas pritarė Alejandro Toledo išdavimui dėl sąmokslo ir pinigų plovimo, – tviteryje pareiškė prokuratūra. – Tikimės, kad detalių derinimas tarp abiejų šalių neužtruks ilgiau nei aštuonias savaites“.

A. Toledas, kuris 2001–2006 metais buvo Peru prezidentas, kaltinamas sąsajomis su korupcijos skandalu, susijusiu su Brazilijos statybų koncernu „Odebrecht“. Tyrėjų duomenimis, A. Toledas iš koncerno gavo 20 mln. dolerių. Mainais jis esą parūpino įmonei sutartį dėl greitkelio tarp Peru ir Brazilijos tiesimo. A. Toledas kaltinimus neigia.

JAV gyvenantis A. Toledas 2019 metų liepą buvo sulaikytas dėl kaltinimų korupcija, jam skirtas namų areštas. Jau metai prieš tai Peru pateikė prašymą JAV jį išduoti.

Brazilijos koncernas „Odebrecht“ yra išsišakojusio korupcijos skandalo, kuris pastaraisiais metais apėmė daug Lotynų Amerikos šalių, epicentre. Kai kuriose valstybėse su „Odebrecht“ susiję korupcijos atvejai sukėlė politines krizes.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder