Maskva pripažino neteisėtai mobilizavusi daugiau kaip 9 000 vyrų

Rusija pripažino nuo praėjusio rudens karui prieš Ukrainą neteisėtai mobilizavusi tūkstančius vyrų. „Daugiau kaip 9 000 piliečių, kurie buvo neteisėtai mobilizuoti, grąžinti namo – įskaitant tuos, kurie dėl sveikatos priežasčių jokiu būdu negalėjo būti šaukiami“, – antradienį susitikime su prezidentu Vladimiru Putinu sakė generalinis prokuroras Igoris Krasnovas.

 

Stebėtojai mano, kad per praėjusį rugsėjį V. Putino paskelbtą mobilizaciją neteisėtai į kariuomenę buvo pašaukta daug daugiau žmonių. Ypač pirmosiomis savaitėmis daug kur kariniuose komisariatuose vyko chaotiškos scenos. Iš viso per mobilizaciją į frontą buvo pašaukta 300 000 vyrų.

Ir generalinis prokuroras I. Krasnovas dabar, žvelgdamas atgal, teigė, kad šalies karinės struktūros turi „daug rimtų problemų“.

Antradienį socialiniuose tinkluose buvo išplatinta vaizdo žinutė, kurią mobilizuotų karių žmonos ir motinos skyrė V. Putinui. Moterys iš Tolimųjų Rytų Primorsko krašto, be kita ko, skundėsi, kad jų vyrams trūksta įrangos ir medikamentų. Be to, esą nėra higienos prekių, todėl plinta utėlės ir niežai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder