Pasitikrinkite, ar žinote: 6 naudingi „YouTube“ įrankiai

Maskva reikalauja, kad „Youtube“ atblokuotų Rusijos valstybinę žiniasklaidą

Rusijos žiniasklaidos priežiūros institucija „Roskomnadzor“ šeštadienį pareikalavo, kad „YouTube“ platforma atblokuotų dešimtis valstybės finansuojamų žiniasklaidos kanalų.

„Roskomnadzor“ pagrasino „techniniais trukdžiais“, jei kanalai nebus atkurti, o tai buvo interpretuojama kaip užuomina, kad „YouTube“ gali būti pašalinta iš Rusijos interneto, jei Maskvos reikalavimai nebus įvykdyti.

Rusija jau anksčiau ėmėsi veiksmų prieš „Twitter“, „Instagram“ ir „Facebook“.

Po invazijos į Ukrainą „Google“ priklausanti dalijimosi vaizdo įrašais platforma pradėjo blokuoti prieigą prie rusiškų kanalų visame pasaulyje.

Kovo 1 dieną „YouTube“ pareiškė, kad kanalai pažeidė jos politiką, draudžiančią „turinį, kuriame neigiami, nuvertinami ar menkinami tinkamai įrodyti smurtiniai įvykiai“.

Pavyzdžiui, Maskvos žiniasklaida pranešimus apie Rusijos invaziją į Ukrainą apibūdino ne kaip karą, o kaip „specialią karinę operaciją, kurios tikslas – išlaisvinti rusakalbius gyventojus nuo Ukrainos nacionalistų pajėgų“.

RT ir „Sputnik“ kanalai pirmiausia buvo užblokuoti Europoje. Po kelių dienų jie buvo pradėti uždrausti visame pasaulyje.

Uždraustų kanalų skaičius išaugo iki 54, tarp jų – ir didelę auditoriją turinčios televizijos stotys, tokios kaip RBK, NTV ir TNT, taip pat Rusijos radijo stotys ir naujienų agentūros.

Šeštadienį paskelbtame pareiškime „Roskomnadzor“ teigė išsiuntusi „Google“ raštiškus reikalavimus „nutraukti diskriminaciją“ ir užtikrinti laisvą prieigą prie informacijos visiems „YouTube“ naudotojams.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder