Piketas

Maskvoje ir Sankt Peterburge piketavo mobilizuotų vyrų žmonos

Maskvoje ir Sankt Peterburge vyko piketai, kuriuos organizavo kariškių, mobilizuotų į karą Ukrainoje, artimieji. Sostinėje judėjimo "Kelias namo" aktyvistai pirmiausia padėjo gėlių prie Nežinomo kareivio kapo prie Kremliaus sienų, po to surengė pavienes akcijas prie Gynybos ministerijos, prezidento administracijos ir Aukščiausiojo teismo, pranešė "Sota".

Laikraščio duomenimis, sostinėje vykusioje akcijoje dalyvavo 15 aktyvistų.

Jos pabrėžė, kad yra pasirengusios paremti ne tik kariaujančius vyrus, bet ir būsimus mobilizuotus vyrus, jei iškiltų tokia būtinybė.

"Manau, kad kažkuriuo metu mobilizuotųjų neliks.

Bus antroji mobilizacijos banga, ir kitos žmonos ateis čia su baltomis skarelėmis, o mes palaikysime jas su juodomis, neduok Dieve", - sakė viena iš dalyvių.

Aktyvistai nepatenkinti valdžios institucijų veiksmais ir jų atsisakymu rengti mobilizuotųjų giminaičių mitingus, prisidengiant kova su apribojimais.

Sankt Peterburge panaši akcija buvo surengta Marsovo lauke, kur mobilizuotųjų artimieji prie Amžinosios ugnies padėjo gėlių ir kaspinų su užrašu "Moterys už gyvybę".

Akcijos dalyviai dėvėjo baltus šalikus, kokius dėvėjo represuotų asmenų artimieji per diktatūrą Argentinoje, pažymi MR7.

Ukrainoje kariaujančių mobilizuotų karių šeimos rugsėjį pradėjo masiškai reikalauti jų grįžimo namo, kurdamos peticijas ir atakuodamos pareigūnų puslapius socialiniuose tinkluose klausimais.

Karių artimieji taip pat bandė surengti akcijas Maskvoje, Sankt Peterburge, Novosibirske, Krasnojarske ir Čeliabinske, tačiau visur valdžia atsisakė jas leisti, motyvuodama "antikovidiniais" apribojimais. 

Tuo tarpu Kremlius pareikalavo, kad gubernatoriai sustabdytų mobilizuotų žmonių žmonų kalbas, galinčias sukurti neigiamą foną prieš prezidento rinkimus.

"Yra užduotis bet kokia kaina nupirkti išorinį protestą. Įtikinėti, žadėti, mokėti. Viskas, kad tik jis liktų gatvėse, bet koks skaičius, net 50 žmonių", - pažymėjo "The Insider" šaltinis.

Be to, FSB pradėjo kviesti į apklausas judėjimo aktyvistų vyrus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder