Maskvos knygynuose pradėta prekiauti Rusijos žemėlapiais su aneksuotais Ukrainos regionais

(2)

Maskvos knygynuose pasirodė Rusijos žemėlapiai su aneksuotais Ukrainos regionais, apie kurių "aneksiją" Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė praėjusių metų rugsėjo 30 d.

Žemėlapiai apima Ukrainos Chersono, Zaporožės, Donecko ir Luhansko sritis, jų administracines ribas, praneša RBC, cituodama leidėją "Atlas Print".

Tuo tarpu Rusijos kariuomenė niekada 100 % nekontroliavo nė vieno iš jų teritorijos, o rudenį pabėgo iš Chersono - vienintelio didesnio regioninio centro, kurį pavyko užimti po 2022 m. vasario 24 d. prasidėjusios invazijos.

Taip pat naujus Rusijos žemėlapius parduotuvėms tiekia leidyklos "Ruz Ko", "Geza Kom" ir "GeoDom", pranešė jungtinis mažmeninės prekybos tinklas "Chitay-Gorod - Bukvoyed".

Pasak leidyklos "Geza Kom" vadovės Marinos Ropotovos, atnaujintas sieninis Rusijos žemėlapis išspausdintas labai mažu tiražu.

"Tikimės, kad žemėlapyje bus daugiau informacijos apie naujus objektus, pavyzdžiui, kokiai federalinei apygardai jie priklausys, apie aptarnaujančius žemėlapio blokus", - sakė A. Ropotova.

Praėjusių metų pabaigoje mažmeninės prekybos tinklai nustojo užsakinėti Rusijos žemėlapius.

Tai įvyko Valstybės Dūmai priėmus įstatymą "Dėl kovos su ekstremistine veikla", kuriame numatyta 1 mln. rublių bauda už žemėlapių, kurie kvestionuoja šalies teritorinį vientisumą, platinimą.

Visų pirma tai žemėlapiai be Krymo, Kurilų salų ir keturių aneksuotų Ukrainos regionų.

"Visi šiuo metu naudojami mokomieji atlasai ir žemėlapiai buvo išleisti iki paskutinių teritorinių pokyčių.

Nepaisant to, yra didelių mažmeninės prekybos tinklų, pasirengusių prekiauti tik atnaujintais žemėlapiais su naujomis Rusijos sienomis", - sako leidyklos "Atlas Print" generalinis direktorius Jurijus Suchanovas.

Tačiau iškart po Ukrainos teritorijų aneksijos Federalinis geodezijos, kartografijos ir erdvinių duomenų infrastruktūros mokslinis-techninis centras kartu su "Roskartografija" pažadėjo sukurti tikslų skaitmeninį Rusijos žemėlapį. Nors praėjo jau keturi mėnesiai, darbas vis dar vyksta, sakė FGBU.

Anksčiau privatūs leidėjai planavo laukti, kol bus teisiškai nustatytos šalies sienos ir išspręstas naujų subjektų priklausomybės federalinėms apygardoms klausimas.

Šaltinis: moscowtime

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder