McCarthy išrinktas Atstovų Rūmų pirmininku po kelias dienas trukusių kruopščių derybų ir nesėkmingų balsavimų

Kevinas McCarthy ankstyvą šeštadienio rytą buvo išrinktas Atstovų Rūmų pirmininku - tai didelė Kalifornijos respublikono pergalė, kuri jį iškelia į įtakingą postą, vadovaujantį GOP daugumai rūmuose, ir rezultatas, pasiektas po kelias dienas trukusių kruopščių derybų ir nesėkmingų balsavimų.

Norėdamas užsitikrinti šį postą, McCarthy turėjo įveikti griežtosios linijos konservatorių bloko pasipriešinimą per ilgiausias varžybas per 164 metus.

Siekdamas įtikinti kritikus, M. McCarthy ir jo sąjungininkai padarė nemažai nuolaidų konservatoriams, o tai sukėlė nuosaikiųjų pažiūrų atstovų nepasitenkinimą, nes jie nuogąstavo, kad dėl šių nuolaidų naujajai GOP daugumai gali būti sunkiau veiksmingai valdyti.

Respublikonams imantis įgyvendinti savo darbotvarkę, kova, su kuria susidūrė M. McCarthy, siekdamas užsitikrinti balsus, gali būti panašu, su kokiais iššūkiais jis susidurs bandydamas suvienyti savo narius ateityje.

Atrodo, kad dėl sandorių sudarymo M. McCarthy taip pat gali būti silpnesnė jo ranka naujoje valdžioje, nors Kalifornijos respublikonas šią mintį paneigė.

Pirmininko rinkimai vyko kelias dienas - nuo pirmosios 118-ojo Kongreso darbo dienos - ir išryškino nesutarimus tarp konservatorių ir nuosaikiųjų.

Paskutinės valandos prieš išrenkant McCarthy buvo persmelktos chaotiškų ir įtemptų akimirkų Atstovų Rūmų salėje, kai įstatymų leidėjai, būdami ant kėdžių krašto, laukė, kaip balsuos saujelė likusių pasilikusiųjų.

Keli aukščiausio rango respublikonai išreiškė įsitikinimą, kad M. McCarthy gali laimėti 14-ajame balsavimo ture, tačiau galiausiai jam pritrūko visai nedaug.

Toks rezultatas sukėlė sumaištį Rūmuose ir paskatino respublikonus pereiti prie pertraukos.

Tačiau paskutinę akimirką respublikonai pakeitė savo balsus, kad būtų galima pereiti prie 15-ojo balsavimo turo - ir šiame balsavimo ture McCarthy galiausiai laimėjo.
M. McCarthy sulaukė svarbios paramos, kai buvo padarytos nuolaidos

Penktadienio popietę M. McCarthy ir jo sąjungininkai sėkmingai pritraukė daugiau nei tuziną balsų į jo pusę - tai pirmas rimtas ženklas, kad po kelių nesėkmingų balsavimų per kelias dienas jo kandidatūra į Parlamento pirmininkus įgavo rimtą pagreitį.

Šaltinis: edition.cnn.com

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder