Merkel nelaiko savęs kalta dėl to, kad Rusija užpuolė Ukrainą

Buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel interviu leidiniui „Spiegel“ pareiškė nekaltinanti savęs dėl to, kad Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą.

Paklausta, ar ji galėjo padaryti daugiau, kad būtų išvengta karo Ukrainoje, politikė atsakė: „Aš savęs nekaltinu. Nepavyko sukurti saugumo architektūros, kuri būtų galėjusi užkirsti tam kelią“.

„Ar buvo galima daugiau nuveikti, kad būtų išvengta tokios tragedijos – manau, jog ši situacija yra didelė tragedija, - ar buvo galima jos išvengti? Aš iki šiol užduodu sau šį klausimą“, - teigė A. Merkel.

Buvusi kanclerė atmetė Ukrainos ambasadoriaus Ukrainoje Andrijaus Melnyko kaltinimą, kad esą ji vykdė pacifikacijos politiką Rusijos atžvilgiu.

„Aš taip nemanau. Jei diplomatija patiria nesėkmę, tai dar nereiškia, kad ji klaidinga“, - sakė A. Merkel. Jos manymu, be Minsko susitarimų padėtis Ukrainoje būtų dar kritiškesnė.

Anot ekskanclerės, ji užblokavo NATO narystės veiksmų plano suteikimą Ukrainai 2008 metais, kadangi „tada Ukraina buvo kita šalis, smarkiai susiskaldžiusi vidaus politikos srityje“.

„Nemanau, kad buvau neteisi ir turiu už tai atsiprašyti“, - sakė A. Merkel.

Buvusi Vokietijos vyriausybės vadovė atskleidė, kad santykiai su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu smarkiai pablogėjo 2014 metais po Krymo aneksijos. Dabar ji ragina stabdyti Rusiją karinėmis priemonėmis. „Tai vienintelė kalba, kurią supranta Putinas“, - pareiškė politikė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder