Greitoji pagalba

Mirė rekordinis gydymo laukusių asmenų skaičius

(1)

Per praėjusius metus Anglijoje, nesulaukę hospitalizacijos, mirė daugiau negu 120 tūkst. žmonių. Tokius duomenis, remdamiesi Nacionaline sveikatos apsaugos tarnyba (NHS), pateikia leiboristai, nurodo leidinys „The Guardian".

„Tai - rekordinis tokio tipo mirčių skaičius. Jis dvigubai didesnis, negu 60 tūkst. mirusių pacientų 2017 - 2018 metais", - teigiama straipsnyje.

Nemokamoje Karališkoje ligoninėje Londone užregistruota 3615 mirčių iš laukiančiųjų sąrašo. Pasak įstaigos vadovybės, NHS jaučia personalo ir laisvų lovų trūkumą, o pacientų mirtis lemia dešimtmečiais trukęs per mažas finansavimas.

Pacientų teisių gynimo grupė „Healthwatch England" situaciją įvardino kaip nacionalinę tragediją. Pasak Britanijos medikų asociacijos tarybos pirmininko pavaduotojos Emos Ransvik (Emma Runswick), mirtimi pasibaigę atvejai yra siaubingi kaltinimai vyriausybei, nesugebančiai užtikrinti reikiamo medicininių tarnybų valdymo.

Leiboristai pasiuntė užklausas į 138 medicininius fondus ir priėjo išvados, kad 2022 metais, taip ir nesulaukę medicininės pagalbos, Anglijoje numirė 120 695 žmonės. Jie laukė tokių operacijų kaip klubo sąnario ar kelio sąnario keitimas.

Leiboristams atsakė iš 35 fondų ir nurodė, kad išviso buvo registruota 30 611 pagalbos nesulaukusių asmenų mirčių. Tuomet politikai atliko gautų skaičių ekstrapoliaciją.

NHS sukritikavo leiboristų išvadas kaip nepatikimas, tačiau medikų bendruomenės atstovai patvirtino, kad pacientai tikrai miršta, nes ligoninės patiria didžiulį spaudimą ir susiduria su laisvų lovų trūkumu.

2022 metais, reikalaudami padidinti atlyginimus, apie 300 tūkst. NHS darbuotojų dalyvavo streikuose. Darbuotojų deficito problema Didžiosios Britanijos medicinos įstaigose paaštrėjo po COVID-19 pandemijos.

Leiboristų partijos lyderis Kiras Starmeris (Keir Starmer) pareiškė, kad migrantų, įskaitant ir nelegalius, įdarbinimas sveikatos apsaugos sistemos neišgelbėtų, o tik pablogintų padėtį.

Pasak jo, reikia rūpintis tuo, kad pačioje Anglijoje būtų paruošiama daugiau medikų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder