Kosmosas

Mokslininkai atrado septynias žvaigždes, iš kurių ateiviai gali gauti energijos

(2)

Mokslininkai teigia aptikę septynias žvaigždes Mėlynojo kelio galaktikoje, kurios pasižymi anomaliu infraraudonuoju spinduliavimu, o tai rodo seniai įtariamos ateivių energijos gamybos technologijos požymius.

Kaip rašo „Independent“, tai yra megastruktūros, vadinamos Dysono sferomis, kurias galėjo pastatyti tik itin technologiškai pažengusios civilizacijos ir kurios skirtos energijai iš žvaigždžių rinkti.

Graikų ugnies ir metalurgijos dievo Hefaisto vardu pavadintas projektas leido mokslininkams atrasti naują būdą ieškoti ateivių energijos gamybos požymių.

Straipsnyje rašoma, kad mokslininkai išanalizavo „Gaia DR3“, 2MASS ir WISE astronominių tyrimų duomenis ir nustatė „kandidatus“ į „Dysono sferas“ Paukščių Take.

Jiems identifikuoti jie sukūrė specialią programą, kurios tikslas - aptikti šaltinius, pasižyminčius anomaliu infraraudonosios spinduliuotės pertekliumi, kurio negalima priskirti jokiam žinomam natūraliam tokios spinduliuotės šaltiniui.

Išanalizavę maždaug penkių milijonų šaltinių duomenis, mokslininkai sudarė potencialių Dysono sferų katalogą. Iš tų penkių milijonų šaltinių tyrėjai išrinko septynis, kurie gali būti Dysono sferos.

„Radome septynias matomas M nykštukes, pasižyminčias neaiškaus pobūdžio infraraudonųjų spindulių pertekliumi, kuris atitinka mūsų Dysono sferų modelius“, - rašo jie.

Tačiau jie pažymi, kad norint išsiaiškinti tikrąją šių šaltinių prigimtį, neabejotinai reikia atlikti daugiau analizių.

Kas yra Dysono sferos

„Dysono sferų“ koncepciją 1960 m. pirmą kartą pasiūlė fizikas Freemanas J. Dysonas.

Jis teigė, kad žvaigždę galėtų supti apvalkalas arba objektų spiečius, perimantis žvaigždės energiją ir panaudojamas technologinėms reikmėms.

Tokių technosignatūrų, rodančių protingos gyvybės egzistavimą, paieška buvo viena iš pagrindinių temų mokslininkams, siekiantiems aptikti įrodymų apie civilizacijas už Žemės ribų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder