Mokslininkai per liūtis Brazilijoje aptiko galbūt seniausią dinozauro skeletą
Puikiai išlikusios dinozaurų fosilijos aptiktos netoli telkinio piečiausioje Brazilijos Rio Grande do Sul valstijoje.
Tyrėjų teigimu, joms gali būti apie 233 mln. metų.
Mokslininkai spėja, kad suakmenėję padarai gyveno triaso periode, kai visi Žemės žemynai sudarė vieną žemyną, vadinamą Pangėja, o dinozaurai dar tik kūrėsi.
Pasak tyrėjų, rasta fosilija priklauso hererasaurų šeimai - plėšriesiems dinozaurams, kurie užaugdavo iki 2,5 m ilgio ir iki 2,5 m pločio.
Pažymima, kad šie dvikojų dinozaurai keliavo po dideles dabartinės Brazilijos ir Argentinos teritorijas.
"Tai vienas seniausių radinių pasaulyje", - interviu vietos naujienų agentūrai "Agência Brasil" sakė Rodrigo Mulleris iš Santa Marijos federalinio universiteto.
"Iš pradžių atrodė, kad tai tik keli pavieniai kaulai, bet kai atidengėme medžiagą, pamatėme, kad turime beveik visą skeletą", - pridūrė daktaras Mulleris interviu "Associated Press".
Mokslininkai pabrėžė, kad jei šie atradimai, kurie dar nebuvo recenzuoti, pasirodys esantys teisingi, jie gali atskleisti daugiau šviesos apie dinozaurų kilmę.
Leidinyje primenama, kad dinozaurų amžius prasidėjo 50 mln. metų triaso laikotarpiu po permo išnykimo, kai Žemėje išnyko apie 90 proc. rūšių.
"Jis svarbus jau vien dėl to, kad tikriausiai atlieka svarbų vaidmenį siekiant suprasti dinozaurų kilmę", - pabrėžė daktaras Miuleris (Dr. Müller).
Tačiau regione, kuriame pietų Brazilijoje yra radinio vieta, kasmet iškrinta vis daugiau pražūtingų stiprių kritulių. Todėl dabar mokslininkai varžosi su laiku, kad atkastų regione esančias fosilijų liekanas, kol tolesnės liūtys jų nesunaikino.
Jiems jau pavyko išsiaiškinti, kad dinozauro "kojų ir dubens kaulus" jau sunaikino potvyniai.
Rašyti komentarą