NASA: po beveik šešių mėnesių kosmose į Žemę sugrįžo keturių žmonių įgula (2)

Maždaug šešis mėnesius praleidę Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) ir kelis kartus atidėjus išvykimą, du amerikiečiai, rusas ir japonas astronautas saugiai grįžo į Žemę, sekmadienį paskelbė NASA.

Keturi kosminiai keliautojai šeštadienį išvyko iš TKS Elono Musko privačios kosminių skrydžių bendrovės „SpaceX“ kapsule ir maždaug po 20 valandų nusileido prie Floridos krantų, sekmadienį 2 val. GMT laiku, tviteryje pranešė NASA.

Įgulos, kurią sudarė NASA astronautė Nicole Aunapu Mann, jos kolega Joshas Cassada, taip pat japonų astronautas Koichi Wakata ir rusų kosmonautė Anna Kikina, išvykimas buvo ne kartą atidėtas dėl oro sąlygų.

„Įgula-5“ buvo pasiųsta į TKS spalį iš kosmodromo Kanaveralo kyšulyje, tai buvo pirmasis nuo daugiau kaip prieš metus Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą bendras NASA astronautų ir Rusijos kosmonautės startas iš JAV teritorijos.

TKS vis dar yra Rusijos kosmonautai Sergejus Prokopjevas ir Dmitrijus Petelinas, NASA astronautas Frankas Rubio ir „Įgula-6“, atvykusi vos prieš kelias dienas. Šią įgulą sudaro amerikiečiai Stephenas Bowenas ir Warrenas Hoburgas, rusas Andrejus Fediajevas ir Sultanas Al Nijadis iš Jungtinių Arabų Emyratų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder