NASA pristatė naują kosminį kostiumą, skirtą nusileidimui Mėnulyje: šie kostiumai negrįš į Žemę
(1)Naujieji skafandrai taip pat geriau pritaikyti moterims, o po misijos šie skafandrai niekada negrįš į Žemę, rašo "The Guardian".
Pagal NASA planą, 2025 m. pabaigoje keturi astronautai skris į Mėnulį, vykdydami misiją "Artemis 3", o du iš jų galės nusileisti ant jo paviršiaus.
Planuojama, kad misijoje pirmą kartą dalyvaus moteris ir ne Europos astronautas.
Pavyzdžiui, visi 12 astronautų, 1969-1972 m. nusileidusių Mėnulyje pagal "Apollo" programą, buvo baltaodžiai vyrai.
Kovo 15 d. NASA pristatė naujo kosminio kostiumo prototipą, kurį dėvės 2025 m. Mėnulyje nusileisiantys astronautai, dalyvausiantys misijoje "Artemis 3".
Naujasis kosminis kostiumas, kurį NASA užsakymu sukūrė bendrovė "Axiom Space", vadinasi AxEMU ir nėra toks gremėzdiškas ir nepatogus kaip tie, kurie buvo naudojami pirmojo išsilaipinimo Žemėje metu.
Naujasis skafandras yra gerokai patobulintas, griežtesnis, patogesnis ir lankstesnis, todėl astronautai jame jausis patogiau.
O svarbiausia - naujuosius skafandrus gali dėvėti ir moterys.
Naujuose skafandruose taip pat naudojama patobulinta gyvybės palaikymo sistema, kuri padidins astronautų saugumą Mėnulyje.
Naujasis kosminis kostiumas, kurį NASA užsakymu sukūrė "Axiom Space", vadinasi AxEMU ir nėra toks gremėzdiškas ir nepatogus kaip tie, kurie buvo naudojami per pirmuosius nusileidimus Mėnulyje.
Eksponuojami kostiumai yra juodi su oranžiniais ir mėlynais intarpais, tačiau "Axiom Space" atstovai teigė, kad, skirtingai nei prototipas, tikrieji kosminiai kostiumai bus balti, kad atspindėtų ryškią saulės šviesą.
Taip astronautai bus geriau apsaugoti nuo aukštos saulės temperatūros Mėnulio pietiniame ašigalyje, kur įvyks pirmasis žmonių išsilaipinimas per 50 metų.
Eksponuojami skafandrai yra juodi su oranžiniais ir mėlynais intarpais, tačiau "Axiom Space" teigė, kad priešingai nei prototipas, tikrieji skafandrai bus balti, kad atspindėtų ryškią saulės šviesą.
Kol kas tiksliai nežinoma, kas skris į Mėnulį misijos "Artemis 3" metu, o kosminio laivo "Orion", kuris 2024 m. rudenį leisis į Mėnulį misijos "Artemis 2" metu, įgulos sudėtis bus žinoma tik šių metų balandį.
Šis skrydis bus savotiška treniruotė prieš astronautų išsilaipinimą Mėnulyje po 2 metų.
Taip pat per pristatymą "Axiom Space" atskleidė, kad kosminiai kostiumai, kuriuos dėvės pirmieji Mėnulyje XXI a. astronautai, liks visam laikui orbitoje aplink palydovą ir niekada negrįš į Žemę.
Pasak "Axiom Space" atstovų, astronautai Mėnulio orbitoje iš erdvėlaivio "Orion" nusileidimo metu persikels į paviršių, kurį laiką ten praleis, o tada grįš į orbitą.
Nusileis tik du astronautai, o kiti du jų lauks kosmose.
Taip pat per kosminių kostiumų pristatymą pranešta, kad XXI a. pirmųjų Mėnulyje atsidūrusių astronautų kosminiai kostiumai visam laikui liks orbitoje ir niekada negrįš į Žemę
Kadangi kosminis laivas "Orion" turi savo svorio apribojimus, astronautai turės palikti savo skafandrus laive, kuriuo pakilo iš Mėnulio, o grįžę į Žemę persirengti lengvesniais skafandrais.
Tiesa, astronautai į laivą pasiims šiek tiek Mėnulio grunto ir galbūt papildomos įrangos.
Visa tai padidins perkeliamą svorį, kurį galima sumažinti atsikratant skafandrų.
Tačiau gali būti, kad NASA inžinieriai ką nors sugalvos ir pirmieji XXI a. Mėnulyje apsilankę kosminiai skafandrai vis dėlto grįš į Žemę.
Faktas tas, kad astronautai pasiims į orbitą šiek tiek Mėnulio grunto ir galbūt papildomos įrangos. Visa tai padidins perkeliamą svorį, kurį galima sumažinti atsikratant skafandrų.
Rašyti komentarą