NATO korpuso vadas: Rusija pradėjo atkurti pajėgumus, skirtus ne karui Ukrainoje

Rusija pradėjo atkurti pajėgumus, skirtus ne karui Ukrainoje, sako NATO Šiaurės ir Rytų daugianacionalinio korpuso vadas, generolas leitenantas Jurgenas-Joachimas von Sandrartas (Jurgenas Joachimas fon Zandrartas).

„Rusija paskelbė, kad ji atkurs savo pajėgumus ir galimybes kitoje sienos, su kuria ribojamės, pusėje. Šiuo metu Rusija yra gerokai įsitraukusi į neteisėtą karą prieš Ukrainą, tačiau ji jau pradėjo ir toliau atkurti savo pajėgumus, skirtus ne karui Ukrainoje, o tai kelia padidintą grėsmę regionui, kuriame gyvename, Baltijos jūros regionui“, – trečiadienį LRT paskelbtame interviu sakė Vilniuje praėjusią savaitę lankęsis generolas.

J. J. von Sandrartas interviu LRT taip pat teigė, kad „regionas labai gerai reaguoja į jautrią situaciją, susijusią su padidėjusia įtampa“.

„Ji susijusi su tuo, kad Baltijos jūros regionas, kuris daugiausia apima Estiją, Latviją, Lietuvą ir Lenkiją, yra tas, kuris turi ilgiausią sieną su Rusijos įtakos zona.

Įskaitant pačią Rusiją su Kaliningradu ir galbūt Baltarusiją, kuri yra labiau kaip tam tikra tarpinė ar net nepriklausoma valstybė, bet vis tiek yra Rusijos įtakos zonoje“, – teigė NATO korpuso vadas.

NATO Šiaurės-Rytų daugianacionalinio korpuso vadas į Vilnių atvyko pasveikinti Lietuvos kariuomenės su 105-osiomis atkūrimo metinėmis, dalyvavo šeštadienį vykusiame Lietuvos ir sąjungininkų karinės technikos ir karių parade.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder