NATO parengs viso bloko karo planą, kai visos valstybės narės dalyvaus dideliuose konfliktuose

(2)

NATO gynybos ministrai Briuselyje susitinka dėl naujų politinių gairių, kuriose bus nustatyti reikalavimai sąjungininkams, kaip pasirengti galimiems kariniams konfliktams ateityje, - skelbia moscowtimes.

Pasak "Bloomberg", slaptame dokumente bus kalbama apie atvejus, kai visos NATO valstybės narės dalyvaus dideliuose konfliktuose. 

Gairėse bus aprašytos situacijos, kai bloko narėms vienu metu tenka įsitraukti į "didelio intensyvumo konfliktą", kai sąjungininkės turi ginti viena kitą, taip pat atvejai, kurie nepatenka į šio straipsnio taikymo sritį.

Vašingtono sutarties 5 straipsnyje nustatytas svarbiausias NATO tikslas - politinėmis, o prireikus ir karinėmis priemonėmis užtikrinti ir apsaugoti savo narių saugumą ir laisvę.

Vienos Aljanso narės užpuolimas pagal šį straipsnį būtų laikomas visų NATO narių užpuolimu.

Pasak aukšto rango bloko pareigūno, NATO sąjungininkių bus paprašyta nukreipti investicijas į kolektyvinei gynybai būtinas priemones: sunkiąją ginkluotę, oro ir priešraketinės gynybos sistemas ir skaitmeninį modernizavimą.

Kai gairės bus patvirtintos, NATO karinė vadovybė artimiausiais mėnesiais detalizuos reikalavimus kiekvienai sąjungininkei.

Siekiant išlaikyti bloko gynybinius pajėgumus, jo narių bus prašoma gynybai skirti ne mažiau kaip 2 proc. BVP.

Nuo 2014 m. šis skaičius yra NATO šalių orientyras, tačiau prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą jos nori nustatyti žemesnę ribą.

Prasidėjus karui Ukrainoje, NATO šalys įsipareigojo padidinti išlaidas gynybai, tačiau daugelis bloko narių, įskaitant Liuksemburgą, Kanadą ir Italiją, vis dar stengiasi laikytis senųjų taisyklių.

Pasak dabartinių ir buvusių pareigūnų bei diplomatų, dėl to aljanso narės gali susitarti nedidinti įsipareigojimų.

Organizatorių nuotr.

NATO / flickr

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder