NATO vadovas paskelbė apie tolesnę paramą Ukrainai

Po smarkių Rusijos raketų atakų Ukrainoje NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paskelbė apie papildomą karinę paramą Kyjivo ginkluotosioms pajėgoms.

„Mes sustiprinsime ir tęsime savo paramą Ukrainai, kad jie galėtų toliau gintis ir išvaduoti savo teritoriją nuo rusų okupacijos“, - sakė J. Stoltenbergas antradienį, prieš šią savaitę Briuselyje vyksiantį 30 NATO valstybių gynybos ministrų susitikimą. Ukraina esą ir toliau daro reikšmingą pažangą.

Sąjungininkai sutaria dėl paramos Ukrainos suverenumui ir savigynai, pabrėžė J. Stoltenbergas. Su Ukrainos gynybos ministru Oleksijumi Reznikovu esą bus aptarta, ko jo šaliai reikia skubiausiai.

NATO vadovas teigė esąs patenkintas naujausiais sąjungininkių pažadais perduoti Ukrainai modernių oro gynybos sistemų ir kitų pajėgumų.

Rusija vis labiau imasi „siaubingų ir beatodairiškų atakų prieš civilius ir kritinę infrastruktūrą“, - kalbėjo J. Stoltenbergas. V. Putino mėginimai aneksuoti Ukrainos teritoriją, dalinė mobilizacija ir beatodairiška branduolinė retorika esą yra stipriausia eskalacija nuo karo pradžios.

Tai rodo, kad karas vyksta ne pagal planą. „Prezidentui V. Putinui Ukrainoje nesiseka“, - sakė NATO vadovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder