Iki šimtmečio pabaigos planetoje gyvens gerokai mažiau žmonių

Naujausias tyrimas: iki šimtmečio pabaigos planetoje gyvens gerokai mažiau žmonių

Praėjusiais metais pasaulio gyventojų skaičius perkopė 8 mlrd. ribą. Tačiau ekonominis vystymasis, geresnės galimybės gauti išsilavinimą ir sveikatos priežiūros paslaugas mažina gimstamumą.

Jei pasaulis ir toliau judės ta pačia kryptimi kaip dabar, visos planetos gyventojų skaičius gali sumažėti iki 7 milijardų, rašo "Sky News", remdamasi nauju tyrimu.

Naudodamiesi modeliavimo sistema "Earth4All", ekspertai išanalizavo įvairių vystymosi politikos priemonių poveikį visam pasauliui.

Jie priėjo prie išvados, kad jei bus panaikintas itin didelis skurdas ir bus vykdoma sėkminga ekonominės plėtros politika, pasaulio gyventojų skaičius 2040 m. gali pasiekti aukščiausią tašką - 8,5 mlrd. gyventojų, o vėliau iki 2100 m. gerokai sumažėti. 

O esant dabartinėms ekonominėms tendencijoms, ekspertų teigimu, 2050 m. gyventojų skaičius gali pasiekti aukščiausią tašką - 8,6 mlrd. ir 2100 m. sumažėti iki 7 mlrd.

O jei bus daug investuojama į švietimą ir sveikatos priežiūrą, įvyks nepaprastų pokyčių maisto ir energetinio saugumo, nelygybės ir lyčių lygybės politikos srityse, iki šimtmečio pabaigos gyventojų skaičius gali sumažėti iki 6 milijardų (scenarijus vadinamas "milžinišku šuoliu").

"Žinome, kad sparti ekonominė plėtra mažas pajamas gaunančiose šalyse daro didžiulę įtaką gimstamumo rodikliams.

Gimstamumo rodikliai mažėja, kai mergaitės įgyja galimybę įgyti išsilavinimą, o moterys - ekonomines galimybes ir geresnę sveikatos priežiūrą", - aiškina projekto "Earth4All" vadovas ir Norvegijos verslo mokyklos Tvaraus vystymosi centro direktorius Peras Espenas Stoknesas (Per Espen Stoknes).

Pasaulio gyventojų skaičiaus prognozės

2022 m. pasaulio gyventojų skaičius pasiekė 8 mlrd. Iš jų 50,5 proc. sudaro vyrai ir 49,5 proc. moterys. Daugiau nei trečdalis pasaulio gyventojų gyvena Indijoje ir Kinijoje. 

JT prognozuoja, kad 2050 m. gyventojų skaičius turėtų išaugti iki 9,7 mlrd. ir 2080-aisiais pasiekti didžiausią lygį - 10,4 mlrd.

O iki 2035 m. daugiau nei pusė pasaulio gyventojų turės antsvorio, perspėja Pasaulinė kovos su nutukimu federacija.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder