Nedirbti yra naudingiau: pabėgėlė papasakojo apie esminius trūkumus Vokietijoje
Svetlana skundėsi dėl sveikatos priežiūros sistemos. Esą labai sunku laiku patekti pas gydytoją, kai kažkas skauda.
Reikia planuoti vizitą iš anksto. O jei simptomų nėra, o žmogus tiesiog nori atlikti profilaktinius tyrimus, jam iš karto atsisakoma: „Nieko neskauda – eikite namo“.
Pasak moters, tokia sistema yra esminė Vokietijos medicinos problema: ji reaguoja į ūmius atvejus, bet nėra pritaikyta profilaktikai.
Kuo daugiau uždirbi, tuo mažiau lieka
Antrasis „skausmingas taškas“ – progresinė mokesčių sistema. Kai šeimoje dirba abu sutuoktiniai, bendrosios pajamos patenka į aukštesnę mokesčių kategoriją.
Dėl to, pagal finansų institucijų skaičiavimus, šeima „uždirba per daug“, todėl privalo sumokėti papildomą mokestį metų pabaigoje.
„Kuo labiau stengiesi, tuo mažiau gauni į rankas“, – taip ji apibūdina šį mokesčių paradoksą.
Jos teigimu, finansiniu požiūriu naudingesnis pasirodo modelis, kai dirba tik vienas iš partnerių: taip pavyksta išvengti padidintos mokesčių normos ir netikėtų papildomų mokėjimų metų pabaigoje.
Stabilumas, kurį vertina
Vis dėlto autorė nepiešia vien tik niūrios padėties.
Vokietija jai patinka dėl savo ramybės ir nuspėjamumo.
Stabilus ekonominis klimatas leidžia net šeimai, kurioje yra tik vienas maitintojas, kasmet sau leisti atostogas – tai įprastas dalykas, o ne prabanga.
Šaltinis: Focus.ua
Rašyti komentarą