Airbus A320neo

Nepaisant sankcijų, į Rusiją įvežtas 110 mln. dolerių vertės elitui skirtas lėktuvas

(4)

Naują verslo lėktuvą "Airbus A320neo" pavyko nugabenti į Rusiją nepaisant sankcijų, draudžiančių tokios įrangos pristatymą, rašo "The Insider". Lėktuvas iš Omano sostinės Maskato į Maskvos Vnukovo oro uostą atskrido birželio 17 d. naktį.

Lėktuvo registracijos pakeitimą stebėjo telegramų kanalas "Aviation Antresol".

Jo duomenimis, "Airbus Corporate Jets" 2019 m. pabaigoje išleido lėktuvą kaip verslo klasės lėktuvą, kurio serijos numeris 8774.

Iš pradžių jis priklausė "Sorens Aero" iš San Marino, tačiau 2022 m. rugpjūtį buvo perduotas Azerbaidžano bendrovei "SW Business Aviation", pakeitus registracijos numerį iš T7-HHH į 4K-5555.

Kartu nuo 2021 m. vasario pabaigos orlaivis ne kartą skraidė į Vnukovą, o prieš tai apie metus buvo Šveicarijos Bazelyje, kur jam buvo įrengtas vip interjeras, pažymi "Aviatorshchina".

Pasak "FlightRadar", 2023 m. liepą orlaivis skrido į Bodrumą Turkijoje, kur išbuvo aštuonis mėnesius.

Šių metų pavasarį orlaivis du kartus lankėsi Baku ir grįžo į Bodrumą, iš kurio birželio 4 d. išskrido į Maskatą, kur gavo tadžikišką numerį EY-565.

Tačiau po 10 dienų ACJ320neo pakeitė gyvenamosios vietos adresą į Rusijos ir buvo įtrauktas į valstybinį civilinių orlaivių registrą registracijos numeriu RA-73889. Taip pat birželio 14 d. Rosaviacija jam išdavė tinkamumo skraidyti pažymėjimą.

Naujoji lėktuvo savininkė ir operatorė yra Rusijos Šiaurės vakarų oro bendrovė "North-West Air Company", kuri specializuojasi VIP skrydžių srityje.

Tačiau tikrasis savininkas tikriausiai yra kitas asmuo, kuris šį retą orlaivį galėjo įsigyti savo privačiam lėktuvų parkui.

Tai įrodo faktas, kad San Marine registruotos bendrovės, kuriai anksčiau priklausė "Airbus A320neo", adresas ir telefono numeris yra Maltoje ir greičiausiai tai yra fiktyvi bendrovė.

Prasidėjus karui, per šią bendrovę į Rusiją pateko dar vienas orlaivis - "Airbus A318-100", kurio serijos numeris 4650 ir kurio registracija pakeista 2022 m. birželio mėn. Dabar jis skraido numeriu RA-73888.

Lėktuvas "Airbus A320neo" buvo pirmasis ACJ šeimos NEO verslo lėktuvas Rusijoje. Tai patobulinta "Airbus A320" šeimos siauro korpuso keleivinių reaktyvinių lėktuvų versija.

Lėktuvas, kurio kaina prasideda nuo 115 mln. dolerių, su 25 keleiviais gali įveikti 11 100 km atstumą, ore išbūdamas iki 13 valandų.

Tokių verslo lėktuvų pasaulyje yra tik dešimt.

THE MOSCOW TIMES

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder