Netikėta agresijos prieš Ukrainą pasekmė – girtuoklystė tarp Rusijos elito

Netikėta agresijos prieš Ukrainą pasekmė – girtuoklystė tarp Rusijos elito

Kaip Antrojo pasaulinio karo pabaigoje nacistinės Vokietijos elite, taip ir dabar, pradėjus agresiją prieš Ukrainą, Rusijos viršūnėse paplito girtuoklystė. Pasak leidinio „Medūza“ šaltinių, Rusijos pareigūnai dėl karo vartoja vis daugiau alkoholio ir tai kelia didelį nerimą pačiam Vladimirui Putinui.

„Reikia propaguoti sveiką gyvenimo būdą.

Turėtume tiesiog su tuo susidoroti, neužsimerkti, nemanyti, kad tai kažkoks antraeilis dalykas – esą vyrai geria ir toliau gers“, – rugpjūčio viduryje pareiškė V. Putinas per susitikimą su laikinai einančiu Vladimiro srities vadovo pareigas Aleksandru Avdejevu.

Jis teigė, kad kovodami su priklausomybe nuo alkoholio „neturėtume nieko drausti, neturėtume be reikalo didinti kainų ar akcizų.

Priešingai, būtina „skatinti sveiką gyvenimo būdą“, taip pat „plėtoti sporto infrastruktūrą ir skirti deramą dėmesį kultūros objektams“.

Keliomis dienomis anksčiau V. Putinas susitiko su kitu gubernatoriumi, Kirovo srities vadovu Aleksandru Sokolovu (susitikimai vyko prieš rinkimus šiuose regionuose; oficialiais duomenimis, ir A. Sokolovas, ir A. Avdejevas laimėjo).

Rusijos prezidentas vėl kalbėjo apie alkoholį, tiksliau, apie „aukštą gyventojų alkoholizmo lygį“ regiono vienos pramonės šakos miestuose.

„Nereikia nieko kišti kažkur po kilimu, kažką užglaistyti, reikia spręsti opiausias problemas, – įtikinėjo V. Putinas A. Sokolovą. – Prašau jūsų atkreipti į tai dėmesį.“

Anot „Medūzos“, V. Putinas niekada anksčiau taip dažnai nekalbėjo apie priklausomybės nuo alkoholio problemas Rusijoje.

Kremliui artimas „Medūzos“ šaltinis paaiškino, kad šios temos paminėjimas taip pat nustebino gubernatorius, nes šiuose regionuose ji „net nepatenka į svarbiausių klausimų dešimtuką“: „Tai nėra tai, kas kelia nerimą žmonėms.“

Pasak „Medūzos“ šaltinio, A. Sokolovas ir A. Avdejevas buvo suglumę ir nesuprato, kodėl prezidentas staiga apie tai prabilo.

Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas „Medūzai“ sakė, kad V. Putino pareiškimai susiję su tuo, jog minėti regionai „neatitinka bendros pastarųjų metų tendencijos“ mažinti alkoholio vartojimą Rusijoje.

Tačiau du kiti „Medūzos“ šaltiniai, artimi Rusijos prezidento administracijai, tvirtina, kad V. Putinas taip pasielgė ne dėl statistikos.

Anot jų, prezidentas pradėjo kreipti ypatingą dėmesį į šią problemą, nes Rusijos pareigūnai pradėjo daug dažniau ir gerokai daugiau vartoti alkoholio karo Ukrainoje fone.

V. Putinas ypač nerimauja dėl „kai kurių savo artimiausios aplinkos žmonių“ būklės, pabrėžė „Medūzos“ šaltiniai.

„Žmonės tokiu būdu stresą malšina jau nuo vasario mėnesio.

Ministrai, jų pavaduotojai, net kai kurie ministrų pirmininkų pavaduotojai, prezidento administracijos ir Saugumo tarybos darbuotojai, kai kurie valstybinių korporacijų vadovai, gubernatoriai“, – sakė vienas iš šaltinių.

Jis taip pat teigė, kad pagrindinė šio „streso“ priežastis yra susijusi su realia žala, kurią Rusijai padarė invazija ir sankcijos, o V. Putinas esą mano, kad pareigūnai turėtų lengvai susidoroti su šiais sunkumais.

„Medūzos“ šaltiniai mano, kad aukščiausių Rusijos vadovų ir pareigūnų alkoholio vartojimo situacija pradėjo kelti nerimą V. Putinui, nes „pradėjo kenkti drausmė“: „Kažkas dingsta prieš svarbų renginį, kažkas raportuoja nerišliai ir sumišusiai.

Plačioji visuomenė tai jau mato.“

Kaip jau Alfa.lt rašė, Rusijoje vieša paslaptis, kad ypač į girtuoklystę įklimpo buvęs V. Putino pakaitalas prezidento poste, dabartinis Rusijos saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas, kuris dabar garsėja su realybe nesusijusiais pareiškimais ir grasinimais Vakarams socialiniuose tinkluose.

Sklinda gandai, kad Putinas asmeniškai įsakė savo aplinkos žmonėms nepilti ir nesiūlyti Medvedevui jokio alkoholio.

Pats V. Putinas, kaip teigia žiniasklaida, dabar beveik negeria (kitaip nei studijų metais), teigia „Medūza“. 2020 m. V. Putinas sakė: „Pastaruoju metu stengiuosi negerti alaus. Mano pilvas auga.“

medvedevas

alfa.lt

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder