Norvegijoje sudužo JAV karinis lėktuvas

Norvegijoje sudužo NATO pratybose dalyvavęs JAV karinis lėktuvas su keturiais įgulos nariais, penktadienį paskelbė norvegų gelbėjimo tarnybos.

18 val. 26 min. (19 val. 26 min. Lietuvos laiku) pranešta apie amerikiečių lėktuvo „Osprey“ dingimą į pietus nuo Budės Norvegijos šiaurėje, sakoma regiono gelbėjimo tarnybų (HRS) pranešime. Jame nurodoma, kad oro sąlygos tuo metu buvo prastos.

Keturių asmenų įgula dalyvavo karinėse pratybose „Cold Response“. Iš viso jose dalyvauja 30 tūkst. žmonių iš NATO ir jos partnerių.

JAV jūrų pėstininkų korpusas patvirtino „nelaimingą atsitikimą“ su „MV-22B Osprey“ ir nurodė, kad paieškos ir gelbėjimo operacijai vadovauja Norvegijos civiliniai pareigūnai.

Iš oro lėktuvo ieškantys gelbėtojai matė jo pėdsakų rajone, kur jis dingo, bet dėl prastų meteorologinių sąlygų negalėjo nutūpti, nurodė Norvegijos tarnybos.

Į tą rajoną išvyko gelbėtojų komandos ir policija.

„Dar nesame sudužimo vietoje, todėl nieko nežinome apie keturis lėktuve buvusius žmones. Tačiau žinome, kad tai sudužimo vieta“, – televizijai NRK sakė HRS atstovas Janas Eskilas Severinsenas.

Pratybų „Cold Response 2022“, planuotų dar prieš Rusijos invaziją į Ukrainą, tikslas yra išbandyti, kaip Norvegija savo teritorijoje priimtų sąjungininkų pastiprinimą pagal NATO chartijos 5-ąjį straipsnį, reikalaujantį, kad šalys narės ateitų į pagalbą užpultai narei.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder