Nuvytusiai kovinių filmų žvaigždei ir Putino mylėtojui Seagalui raginama paskelbti sankcijas

(2)

Grupė JAV ir Europos politikų paragino ES taikyti sankcijas dešimčiai asmenų, įskaitant JAV aktorių Steveną Seagalą, už Rusijos agresijos prieš Ukrainą rėmimą, pranešė Euractiv.com.

JAV ir Europos sankcijų koalicija buvo suformuota 2022 m. rudenį, ją sudaro aukšto rango JAV Kongreso, Europos Parlamento ir Ukrainos parlamento nariai.

„Mūsų tikslas – sinchronizuoti sankcijas mūsų šalyse“, – Euractiv.com sakė Ukrainos parlamento narys Oleksijus Gončarenka.

Anot leidinio, koalicijos siūlomame sąraše minimi Rusijos oligarchai Vladimiras Lisinas, Magomedas Gadžijevas ir Vladimiras Potaninas, politikas Francas Klincevičius, šou žvaigždutė Ksenija Sobčak, Vladimiro Putino giesmininkai Filipas Kirkorovas, Igoris Krutojus, Rusijos valstybinės įmonės pareigūnas Aleksejus Lichačiovas ir Ukrainos oligarchas Vadimas Rabinovičius bei JAV aktorius S. Seagalas.

Buvusi kovinių filmų žvaigždė S. Seagalas į šį sąrašą įtrauktas dėl to, kad rėmė Rusijos puolimą prieš Ukrainą ir jos okupaciją.

Be įrašų socialiniuose tinkluose, kuriuose rodė savo paramą, aktorius balandžio mėnesį nuskrido į Maskvą švęsti savo gimtadienio su „didžiuoju pasaulio lyderiu“ V. Putinu.

Šią savaitę koalicija raštu kreipėsi į Švedijos užsienio reikalų ministrą Tobiasą Billströmą, ragindama įvesti sankcijas šiems dešimčiai asmenų.

Koalicija anksčiau ragino ES taikyti sankcijas šiems asmenims, kreipdamasi tiesiogiai į valstybės sekretorių Anthony Blinkeną ir ES vyriausiąjį įgaliotinį Josepą Borrellį 2022 m. pabaigoje.

Pasak A. Gončarenkos, Vakarų šalys turi sinchronizuoti savo sankcijas. Pavyzdžiui, V. Lisinas turi dvarą Jungtinėje Karalystėje, gamyklas Belgijoje, namą Majamyje, jachtą ir daugybę kitų prabangos objektų visame pasaulyje, todėl bendros sankcijos yra būtinos jį „nubaudžiant“.

„Bus labai blogas signalas pasauliui, jei tokie žmonės nebus nubausti, – teigė A. Gončarenka. – Tai lemia V. Putino režimo pergalę.“

Organizatorių nuotr.

alfa.lt

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder