Nyderlandų vyriausybė ketina oficialiai atsiprašyti už vergiją

Nyderlandų vyriausybė yra pasirengusi oficialiai atsiprašyti už kolonijinių laikų vergiją, praneša Nyderlandų žiniasklaida. 

Pasak euronews.com, atsiprašymą planuojama paskelbti gruodžio 19 d., o jį paskelbs keli ministrai skirtingose vietose šalyse, kurios kadaise buvo Nyderlandų kolonijos. 

Nyderlandų vyriausybė šios informacijos nepatvirtino.

Olandijos imperija prasidėjo XVI a. ir dalis jos išliko iki dekolonizacijos laikotarpio po Antrojo pasaulinio karo. Leideno universiteto duomenimis, joje vergais buvo parduota apie 550 000-600 000 žmonių iš Afrikos. 

Buvusių Nyderlandų kolonijų, tokių kaip Surinamas Pietų Amerikoje ir Karibų jūros regiono šalys, organizacijos kritikavo "savavališką" gruodžio 19 d. datą ir skundėsi, kad su jomis nebuvo konsultuojamasi.

Jos nori, kad oficialus atsiprašymas būtų paskelbtas 2023 m. liepos 1 d., t. y. per 150-ąsias vergovės pabaigos buvusiose Nyderlandų kolonijose metines.

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte ketvirtadienį po susitikimo su kelių organizacijų atstovais sakė, kad gruodžio 19 d. įvyks "svarbus momentas" šiuo klausimu. 

Atminties ir gamtos grožio kelionėje "Euronews" prisijungia prie šeimos iš Virdžinijos valstijos istorinėje kelionėje, kurios tikslas - pakartoti savo protėvių, 1619 m. paimtų į vergiją, kelią.

Jis nepatikslino, ar bus pateiktas oficialus atsiprašymas.

Pernai Amsterdamas oficialiai atsiprašė už savo vaidmenį vergų prekyboje.

Vergovė padėjo finansuoti olandų "aukso amžių" - XVI ir XVII a. klestėjimo ir jūrų prekybos laikotarpį.

Organizatorių nuotr.
 

Ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder