Olafas Scholzas

Olafas Scholzas: Putinui nebus leista diktuoti taikos

Vladimirui Putinui nebus leista diktuoti taikos Ukrainoje, ketvirtadienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, pažadėjęs ir toliau remti Kyjivą ir spausti Rusijos prezidentą rimtai derėtis, kad nutrauktų invaziją.

„Reikia aiškiai pasakyti Putinui, kad diktuojamos taikos nebus“, – sakė O. Scholzas. „Ukraina su tuo nesutiks, taip pat ir mes“.

V. Putinas „nuvertino“ sąjungininkių „ryžtą ir jėgą“ atremiant jo agresiją Ukrainoje, sakė O. Scholzas Pasaulio ekonomikos forume Davose ir pažymėjo, kad Maskva taip pat pastūmėjo Suomiją ir Švediją prisijungti prie NATO gynybinio aljanso.

"Mūsų tikslas yra visiškai aiškus – V. Putinas neturi laimėti šio karo. Ir aš esu įsitikinęs, kad jis jo nelaimės", – sakė Vokietijos kancleris.

Po Maskvos invazijos kelis kartus telefonu su Rusijos lyderiu kalbėjęs O. Scholzas sakė, kad „V. Putinas rimtai derėsis dėl taikos tik tada, kai supras, kad negali palaužti Ukrainos gynybos“. Jis pažadėjo, kad Vakarų sąjungininkės, ginkluojančios Ukrainą ir taikančios Rusijai griežtas sankcijas, ir toliau rems Kyjivą.

Vis dėlto O. Scholzas tiesiogiai neatsakė į Ukrainos kritiką, kad Vokietija nepakankamai greitai aprūpina Kyjivą sunkiąja ginkluote. Jis tik pasakė, kad Vokietijos parama Kyjivui ir toliau bus derinama su sąjungininkėmis ir kad tai neleis NATO tapti „konflikto šalimi“.

Ukraina ragina Berlyną paspartinti sunkiosios ginkluotės, įskaitant tankų „Leopard“ ir šarvuočių „Marder“, pristatymą. Trečiadienį Davose vykusioje atskiroje sesijoje Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba išreiškė nusivylimą procesu: „Nesuprantu, kodėl tai taip sudėtinga, bet gerbiu situaciją Vokietijos vyriausybėje ir mes nekantraujame, kuo tai baigsis“.

Kyjivo meras Vytalijus Klyčko per ekonomikos forumą Šveicarijos slidinėjimo kurorte taip pat pažymėjo, kad kalbant apie sprendimus dėl ginklų „viskas veikia labai lėtai“. „Mums reikia greitų sprendimų dėl ginklų, nes noriu dar kartą pakartoti, jog giname ne tik savo šalį, savo šeimas ir vaikus, bet giname kiekvieną iš jūsų“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder