Oligarchų veiklą tiriantys pareigūnai sulaikė turtingą Rusijos verslininką

Pareigūnai, tiriantys galimą oligarchų nusikalstamą veiklą, sulaikė turtingą Rusijos verslininką jo daugybės milijonų vertės namuose Londone.

58 metų vyrą, kurio tapatybė neskelbiama, ketvirtadienį sulaikė Nacionalinė nusikaltimų agentūra (NCA) dėl įtariamų nusikalstamų veikų, įskaitant pinigų plovimą, sąmokslą apgauti Vidaus reikalų ministeriją ir susimokymą melagingai liudyti.

Netoliese buvo sulaikytas rezidencijoje dirbantis 35 metų vyras, įtariamas pinigų plovimu ir trukdymu pareigūnui, kai buvo pastebėtas išeinantis su maišu, kuriame buvo tūkstančiai svarų sterlingų grynaisiais.

Trečiasis 39 metų vyras, buvęs dabartinės verslininko partnerės vaikinas, buvo sulaikytas savo namuose Pimlike, Londone, už nusikaltimus, įskaitant pinigų plovimą ir sąmokslą sukčiauti.

NCA nurodė, kad brangioje verslininko nuosavybėje Londone surengtoje operacijoje dalyvavo daugiau kaip 50 pareigūnų, per kratą konfiskuoti skaitmeniniai įrenginiai ir didelis kiekis grynųjų.

NCA generalinis direktorius Graeme'as Biggaras sakė, kad „tik šiais metais įsteigta NCA kovos su kleptokratija grupė sėkmingai tiria galimą oligarchų, jiems padedančių ir juos įgalinančių profesionalių paslaugų teikėjų bei su Rusijos režimu susijusių asmenų nusikalstamą veiklą“.

Visi trys sulaikytieji paleisti už užstatą.

NCA teigimu, tai naujausia operacija, atlikta siekiant sužlugdyti korumpuotų tarptautinio verslo veikėjų ir jų įgalintojų veiklą.

Agentūrai beveik 100 kartų pavyko pašalinti arba sumažinti nusikalstamo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu siejamo elito grėsmę, įskaitant glaudžiai su sankcionuotais rusais susijusių asmenų sąskaitų įšaldymą.

„Tarptautiniu mastu NCA padėjo įšaldyti daugybę nekilnojamojo turto, aštuonias jachtas ir keturis orlaivius“, - teigė NCA.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder