Nobelio premija

Paaiškėjo 2022 m. Nobelio ekonomikos premijos laureatai

Pirmadienį paaiškėjo 2022 m. Nobelio ekonomikos premijos laureatai – kaip pranešė Švedijos karališkoji mokslų akademija.

Jais tapo Benas S. Bernanke, Douglasas W. Diamondas ir Philipas H. Dybvigas „už tyrimus apie bankus ir finansų krizes“.

Mokslų akademijos teigimu, ši amerikiečių trijulė „reikšmingai išplėtė mūsų žinias apie bankų vaidmenį ekonomikoje, ypač finansų krizių metu, bei apie tai, kaip reikėtų reguliuoti finansų rinkas“.

B. S. Bernanke yra buvęs JAV Federalinio rezervų banko (FED) valdybos pirmininkas, o D. W. Diamondas ir Ph. W. Dybvigas yra profesoriai Čikagos ir Vašingtono universitetuose.

Nobelio ekonomikos premija dar kartais vadinama „netikru Nobeliu“, nes ją atskirai įsteigė Švedijos centrinis bankas. Nepaisant to, kaip ir kitose kategorijose, ekonomikos premiją sudaro medalis ir 10 mln. Švedijos kronų (920 tūkst. eurų) suma.

Šių metų laureatai premiją gaus tiesiai iš Švedijos karaliaus Karolio XVI Gustavo rankų per iškilmingą ceremoniją Stokholme gruodžio 10 d.

Praėjusiais metais Nobelio ekonomikos premija taip pat dalinosi trys žmonės – kanadietis Davidas Cardas, izraelietis-amerikietis Joshua Angristas ir olandas-amerikietis Guido Imbensas. Jie buvo apdovanoti, be kita ko, už naujas įžvalgas apie darbo rinką.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder