Pagalbą ukrainiečiams teikiantis Danielius Bunkus: šimtas tūkstančių žmonių kariauti išėjo basi

Prasidėjus karui Ukrainoje, verslininkas Danielius Bunkus rankų sudėjęs nesėdėjo – vyras kaip mat ėmėsi koordinuoti galinčių pagelbėti pajėgas, o jo „Instagram“ istorijose kasdien atsiranda dešimtys įrašų iš pirmų lūpų apie tai, kas vyksta bombarduojamuose miestuose.
 

 

Naujienų portalui tv3.lt D. Bunkus atskleidė, ko labiausiai trūksta su agresoriumi kovojantiems ukrainiečiams ir ką ketina daryti toliau. „Labiausiai dabar trūksta medikamentų, šarvinių liemenių, šalmų, to, kas gelbėtų gyvybes žmonėms. 

Tragiškai trūksta ir būtinai reikia maisto, miestai yra nuolat bombarduojami. Visko reikia, iš tiesų dabar reikia visko. Rūbai, visa kita – antriniai dalykai“, – reikalingiausius daiktus vardija Danielius Bunkus. 

Pasak jo, svarbiausia dabar – kuo geriau aprūpinti Ukrainoje kariaujančius žmones, nes didelė dalis jų į karo lauką išėjo toli gražu ne geriausiai pasiruošę.  

„Man rodos jau daugiau, bet kiek žinau, šimtas tūkstančių savanorių jau yra užsirašę padėti Ukrainoje. Jie atėjo basi kariauti, o basas kareivis – patrankų mėsa. 

Tam, kad juos galėtume aprengti ir apsaugoti – štai, kam dabar metamos visos jėgos“, – tikina verslininkas. 

Tiesa, yra ir kuo pasidžiaugti – lietuviai žaibo greitumu susibūrė ir masiškai ėmėsi padėti karo košmarą išgyvenančiai Ukrainai. Pašnekovas sako, jog ketina kreiptis į Vyriausybę pagalbos, kad galėtų geriau organizuoti veiksmus. 

„Labai žmonės aktyvūs, gaunu tūkstančius žinučių kasdien. Labai žmonės aktyviai ir noriai prisideda, dabar svarbiausia išvengti chaoso, teisingai viską koordinuoti ir viskas bus gerai. 

Bandysime ir su Vyriausybe šnekėtis dėl pagalbos, kad būtų daugiau tvarkos. Kai yra chaosas, netvarka, prapuola daug svarbių dalykų, žinutės dingsta“, – teigia Danielius Bunkus.

Verslininkas – ne vienintelis, teikiantis pagalbą Ukrainos žmonėms.

Prie gražios iniciatyvos prisijungė ir Lietuvos dainininkės, buvusios grupės „Dinamika“ narės – Viktorijos Mauručaitės – šeima. 

Jos šeima išties pagalbos ranką ukrainietei su vaiku, kuriuos automobiliu ir vyko paimti vyras Artūras.

V. Mauručaitės vyras išvyko į Ukrainos–Lenkijos pasienio punktą, kuriame jo laukia ukrainietė mama su sūnumi. 

„Artūras ir renginių kompanija „Tigris“ jau daug metų bendradarbiauja su Ukrainos cirko artistais. Nuolat palaikome ryšį su Ukrainoje esančiais žmonėmis.

Su dideliu nerimu nuolat laukiame gerų žinių apie jų saugumą. Jie žino, kad yra čia laukiami ir kad jais bus pasirūpinta. Kol kas pavyko tik vienai moteriai su mažamečiu sūnumi kirsti sieną, jų šeimos vyras privalėjo likti savo šalyje. Moteris su vaiku jau yra Lenkijoje. Labai dėl jų džiaugiuosi, kad jie saugūs.

Didelis jaudulys ir tikrai spaudžia širdį, jog tenka žmonėms bėgti iš savo šalies. Padėsime kuo galėsime“, – pasakojo moteris.

Pasak pašnekovės, iš karo siaubiamos Ukrainos pabėgusius žmones jie apgyvendins darbuotojos būste: „Moteris, kuri atvyksta su berniuku, dabar apsistos mūsų darbuotojos Agnės būste.

Kaip žinia, mes patys kol kas buvome naujo būsto paieškose, bet jei situacija bus sudėtinga šiuo klausimu, tuomet bus atviros ir mūsų dabartinių namų durys. Tilpsime visi, kad tik būtų visi sveiki ir saugūs.“

Viktorija tikino, jog stengsis visais įmanomais būdais padėti Ukrainos žmonėms. „Laukiame visų Ukrainos piliečių, su kuriais dirbome kartu praeityje ar dar tikiu, kad dirbsime kartu ateityje.

Stengsimės padėti visiems Ukrainos artistams.

Dėsime visas pastangas, kad atvykę žmonės čia jaustųsi saugūs ir aprūpinti. Norime pasidžiaugti, kad „Tigrio“ komandoje turime nuostabių žmonių tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje ir jie priims žmones gyventi tiek, kiek reikės“, – pabrėžė pašnekovė.

TV3.LT redakcijos sprendimu prie šio straipsnio komentavimas yra išjungtas
 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder