Ronas Desantis

Pagrindinis Donaldo Trumpo varžovas kandidatuoja į JAV prezidento postą

Floridos gubernatorius Ronas Desantisas pateikė paraišką kandidatuoti 2024 m. prezidento rinkimuose, praneša "Associated Press". Apie savo kandidatūrą jis ketina paskelbti viešai - tiesioginėje transliacijoje su verslininku Ilonu Musku "Twitter" platformoje "Spaces". 

44 metų R. Desantisas laikomas pagrindiniu Donaldo Trumpo, kuris taip pat eina į rinkimus nuo Respublikonų partijos, konkurentu.

Tačiau politikas turi prieštaringą reputaciją, nes eidamas savo pareigas jis priėmė nemažai garsiai nuskambėjusių įstatymų - pavyzdžiui, palengvino ginklų nešiojimą ir apribojo abortus.

Be to, Floridos gubernatorius uždraudė seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę mokykloje iki trečios klasės, taip pat mokyklinį kursą apie afroamerikiečių kultūrą ir istoriją.

Buvęs D. Trumpo patarėjas ir politinis konsultantas Steve'as Cortezas pavadino S. Desantisą "perspektyviausiu ir konservatyviausiu kandidatu".

"Floridoje jis tai įrodė savo nuopelnais: tai buvo neapsisprendusi valstija, o Desantis pavertė ją aksominės raudonumo spalvos Respublikonų partijos tvirtove.

Taigi asmeniškai rizikavau paremdamas antrąjį kandidatą - kovotoją su sistema, politinį maištininką Roną Desanti", - sakė jis.

D. Trumpas ne kartą užsipuolė savo kandidatą, vadindamas gubernatorių, kurį kadaise rėmė, "nelojaliu" ir "mirusiu kaip durų vinis".

"Jis neturi jokios asmenybės. Ir nemanau, kad jis turi daug politinių įgūdžių", - sakė jis.

"Paskelbti [apie nominaciją] per "Twitter" puikiai tinka Ronui Desantisui. Taip jam nereikės bendrauti su žmonėmis, o žiniasklaida negalės užduoti jam klausimų", - "Politico" sakė D. Trumpo patarėjas.

Anksčiau R. Desantisas Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pavadino "karo nusikaltėliu", sakydamas, kad jis turėtų būti patrauktas atsakomybėn.

Tuo tarpu Floridos gubernatorius karą Ukrainoje apibūdino kaip "teritorinį ginčą", už ką buvo smarkiai sukritikuotas JAV užsienio politikos ekspertų, respublikonų Kongrese ir partijos rėmėjų.

Be D. Trumpo ir A. Desantiso, buvusi Pietų Karolinos gubernatorė Nikki Haley taip pat yra respublikonų pretendentė į JAV prezidento postą.

Dabar jie susikaus pirminiuose rinkimuose.

Šaltinis: "The Moscow Times"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder