Nacionalinės statistikos biuro (ONS) duomenimis, maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų infliacija sumažėjo iki 4 % nuo 5 % vasarį ir pasiekė žemiausią lygį nuo 2021 m. lapkričio mėn. Praėjusį mėnesį sulėtėjusį daugelio maisto produktų kainų kilimą iš dalies kompensavo kuro kainos ir šoktelėjusi kelių prekių infliacija.
Benzinas ir toliau pigesnis nei buvo prieš 12 mėnesių, nors 1,4% kritimas per metus iki kovo buvo mažesnis nei 3,9% kritimas per metus iki vasario.
Ta pati tendencija turi įtakos ir dyzelino kainai, kuri praėjusį mėnesį per metus sumažėjo 7,4%, palyginti su 10,8% kritimu vasarį, rodo ONS paskelbti vartotojų kainų indekso (VKI) duomenys.
Infliacija vis dar spartėja kai kurių kasdienių prekių, įskaitant traškučius (kainos padidėjo 9,4 % praėjusį mėnesį, palyginti su 6,2 % vasario mėn.), gaiviųjų gėrimų (3,8 %, palyginti su 2,4 %), šokolado (9,8 %, palyginti su 8,9 %) ir kiaušinių kainas. (3,9 proc., palyginti su 3,2 proc.).
Tačiau vis daugiau produktų ir toliau fiksuoja neigiamą infliaciją – kitaip tariant, kainos kasmet krenta. Vidutinė nenugriebto pieno kaina per metus iki kovo sumažėjo 11,1%, šiek tiek daugiau nei 10,2% vasario mėn., o neriebaus pieno kaina sumažėjo 6,5% ir iš esmės nepakito nuo vasario mėnesio mažėjimo 6,6%.
Kovo mėnesį sviestas atpigo 11,7%, o tai yra staigesnis kritimas nei 7,6% praėjusį mėnesį, o naudotų automobilių kaina 8,1%, palyginti su 7,3% vasarį.
Šaldytos jūros gėrybės kovo mėnesį atpigo staigiau (sumažėjo 8,7 %) nei vasarį (sumažėjo 4,0 %), taip pat krito sūrių ir varškės (1,6 %, palyginti su 0,3 %). Tuo tarpu margarinas ir kiti augaliniai riebalai fiksuoja neigiamą infliaciją – praėjusį mėnesį atpigo 1,2%, vasarį pabrangę 0,2%.
Rašyti komentarą