Paviešino šimtus „Putino rūmų“ nuotraukų: po šio tyrimo iš Rusijos turėjo emigruoti faktiškai visi jo autoriai (2)

Rusijoje įkalinto Aleksejaus Navalno komanda publikavo tyrimą, skirtą numanomam V. Putino dvarui. Pirmą sykį žmonės gali išvysti šimtus prabangių rūmų Juodosios jūros pakrantėje nuotraukų.

Paviešino šimtus „Putino rūmų“ nuotraukų

Prieš metus pasirodžiusiame pirminiame tyrime patalpų interjeras buvo sumodeliuotas kompiuterio pagalba, remiantis brėžiniais ir baldų užsakymo katalogais.

Naujajame filme jau pabrėžiama, kad daugeliu atvejų tos nuotraukos atitiko realybę. A. Navalno komanda neatskleidė, kokiu būdu buvo išgautos fotografijos – tik pažymėjo, kad tai buvo atlikta dar iki per valstybinį-propagandinį kanalą „Rossija 1“ parodytą reportažą, kurio metu buvo pasakojama apie atliekamą remontą.

„Putino rūmais“ A. Navalno komanda vadina didžiulį pastatų kompleksą Juodosios jūros pakrantėje, netoli Geledžiko. Tvirtinama, kad vien pačių pastatų statybos ir rekonstrukcija yra vertinama 100 mlrd. rublių.

Filmas apie „rūmus“ pasirodė praėjus kelioms dienoms po paties A. Navalno sulaikymo. Daugelis iš 2021-ųjų sausį paviešinto tyrimo autorių šiuo metu yra išvykę į užsienį dėl totalaus valdžios persekiojimo.

Pasirodžius filmui V. Putinas pareiškė, kad rūmai jam nepriklauso ir jis niekada ten nėra lankęsis.

Tiesioginių įrodymų, kad pats V. Putinas iš tiesų ten būtų gyvenęs ar lankęsis, tyrimo autoriai neturi, tačiau turimi dokumentai rodo, kad pastatų kompleksą valdo artimiausia prezidento aplinka. „Putino rūmų“ savininku pats save pavadino verslininkas Arkadijus Rotenbergas, tačiau tai pagrindžiančių įrodymų nepateikė.

Tyrimo autoriai pažymi, kad turimos dokumentų kopijos neįrodo, kad pastato savininkas iš tiesų yra minimas milijardierius ar jo aplinkos žmonės.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

 

 

Vladimiro Putino rūmai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder