Pentagonas: JAV sužinojo apie Rusijos planus inscenizuoti pretekstą Ukrainos puolimui

Pentagonas ketvirtadienį patvirtino turintis duomenų, rodančių, kad Rusija planuoja inscenizuoti ukrainiečių pajėgų išpuolį, siekdama įgyti pretekstą įsiveržti į Ukrainą.

„Tikrai turime informacijos, kad rusai tikriausi norės sufabrikuoti pretekstą invazijai“, – žurnalistams sakė Pentagono atstovas Johnas Kirby.

„Manome, kad Rusija sukurs labai vaizdų propagandinį vaizdo įrašą, kuriame bus lavonų ir aktorių, vaizduosiančių gedėtojus, taip pat sugriovimų vaizdų“, kurie galėtų pateisinti puolimą prieš Ukrainą, pridūrė jis.

Apie šį planą anksčiau ketvirtadienį pranešė pranešė dienraštis „The New York Times“, remdamasis neįvardytais aukšto rango JAV administracijos pareigūnais.

„Planas, kurį JAV tikisi sužlugdyti jį paviešindamos, apima suklastotos ukrainiečių kariuomenės atakos arba Rusijos teritorijoje, arba prieš rusakalbius Rytų Ukrainoje, surengimą ir nufilmavimą“, – sakoma pranešime.

Pasak JAV pareigūnų, šiuo vaizdo įrašu Rusija remsis, kad apkaltintų Ukrainą „genocidu“ ir pateisintų savo karinį įsiveržimą į kaimyninę šalį.

„The New York Times“ šaltiniai sakė „nepaskelbsiantys jokių Rusijos plano tiesioginių įrodymų“ ir neatskleis „kaip jie apie tai sužinojo, kad nesukeltų pavojaus savo šaltiniams ir metodams“, nurodė leidinys.

„Tačiau pastaroji Rusijos dezinformacijos kampanija, sutelkta į melagingus kaltinimus genocidu ir pastarojo meto politiniai veiksmai Rusijos parlamente, siekiant pripažinti separatistines vyriausybes Ukrainoje, suteikia patikimumo šiems žvalgybos duomenims“, – pridūrė laikraštis.

Šaltiniai sakė, kad į šį vaizdo įrašą turi patekti žuvusieji per sprogimą, neva ukrainietiška karinė įranga, Turkijos gamybos bepilotės skraidyklės ir aktoriai, vaidinantys žuvusiųjų gedinčius rusakalbius.

„Pagrindiniai žvalgybos duomenys buvo išslaptinti, tikintis sužlugdyti šį planą ir įtikinti [JAV] sąjungininkus ir jų vyriausybes Rusijos planų rimtumu“, – sakoma pranešime.

Anot „The New York Times“, JAV žvalgybos bendruomenės vadovė Avril Haines ir kiti aukšto rango administracijos pareigūnai ketvirtadienį informavo apie šią medžiagą Kongreso narius, taip pat pasidalijo ja su sąjungininkais, įskaitant Jungtinę Karalystę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder