Pentagonas: M777 haubicos pradeda "įgauti pagreitį" ukrainiečių kontrpuolimui

JAV tiekiamos 155 mm M777 vilkimo haubicos ir kitų tipų haubicos, kurias Ukrainai tiekia sąjungininkės ir partnerės, daro didelį poveikį mūšio laue.

Pavyzdžiui, ukrainiečiai stumia Rusijos karius į rytus ir šiaurę nuo Charkovo, patikslino ministerijos pareigūnas.

Aukšto rango Gynybos departamento pareigūnas Pentagone surengtame spaudos susitikime sakė.

"Jau dabar matyti, kad ukrainiečiai pasirengę pereiti į kontrpuolimą Donbase. Jie atsiima kai kuriuos miestus, kuriuos rusai jau buvo užėmę anksčiau", - sakė pareigūnas.

Pavyzdžiui, ukrainiečiai stumia Rusijos karius į rytus ir šiaurę nuo Charkovo, patikslino pareigūnas.

"Tikrai manome, kad haubicos... daro poveikį, ypač Charkove. Ar tai vienintelė priežastis? Ne tik JAV sistemos, bet ir kitų šalių sistemos - tai visiškai padės jiems įgauti pagreitį ir susigrąžinti tam tikrą teritoriją", - sakė pareigūnas.

Per susitikimą su Pentagono vadovu Lloydu Austinu Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas sakė, kad 74 iš 90 M777 artilerijos pabūklų jau yra naudojamos mūšio lauke ir užtikrina tolimojo nuotolio ugnį iš uždarų pozicijų.

Kaip pranešė UNIAN, Ukraina gauna 155 mm haubicas M777 iš JAV, Kanados ir Australijos, haubicas AS90 iš Jungtinės Karalystės ir priešlėktuvinius tankus "Gepard" iš Vokietijos.

Gegužės 3 d. J. Kirby sakė, kad didžioji dalis planuotų haubicų jau pristatyta Ukrainai. Visų pirma kalbame apie 90 artilerijos sistemų vienetų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder