Pentagonas paskelbė, kokius ginklus Ukraina gaus iš naujo pagalbos paketo

Jungtinių Valstijų gynybos departamentas paskelbė informaciją apie naują karinės pagalbos Ukrainai paketą. Apie tai pranešė "Radio Liberty".

Nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios visa JAV karinė pagalba Ukrainai ginklų ir įrangos pavidalu jau sudarė apie 3,9 mlrd. dolerių.

Pasak pranešimo, ministerija sutiko su 100 mln. dolerių pagalbos paketu.

"Šio paketo pajėgumai yra pritaikyti, kad patenkintų svarbiausius Ukrainos poreikius šiandieninėje kovoje, kai Rusijos pajėgos tęsia puolimą Rytų Ukrainoje", - teigia ministerija.

Todėl paketą sudaro: 18 - 155 mm haubicų, 18 taktinių transporto priemonių haubicoms pervežti, trys AN/TPQ-36 kovos su baterijomis stotys, lauko įranga ir atsarginės dalys.

Kaip pažymėjo Pentagonas, Bideno valdymo laikotarpiu, t. y. maždaug nuo 2021 m. pradžios, JAV suteikė Ukrainai apie 4,6 mlrd. dolerių pagalbos, iš kurių 3,9 mlrd. dolerių - nuo 2022 m. vasario 24 d., kai prasidėjo plataus masto Rusijos invazija.

Kaip pranešė UNIAN, gegužės 19 d. JAV Senatas galutinai patvirtino 40 mlrd. dolerių vertės skubios karinės ir humanitarinės pagalbos Ukrainai paketą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder