Pentagonas seka virš JAV skriejantį Kinijos šnipų balioną

(1)

Ketvirtadienį Pentagonas pranešė, kad seka aukštai virš JAV skriejantį Kinijos šnipų balioną, panašu, kad stebintį branduolinių ginklų vietas.

Prezidento Joe Bideno prašymu, gynybos sekretorius Lloydas Austinas ir aukščiausi kariuomenės pareigūnai svarstė galimybę numušti balioną, bet nusprendė, kad tai sukeltų pavojų daugeliui žmonių ant žemės, žurnalistams sakė aukšto rango gynybos pareigūnas.

Pasak jo, balionas skrido virš JAV šiaurės vakarų, ten yra slaptos požeminės oro bazės ir strateginės raketos. „Akivaizdu, kad šio oro baliono paskirtis yra stebėti, o jo skrydžio trajektorija yra virš slaptų vietų“, – sakė anonimiškumo pageidavęs pareigūnas.

Vis dėlto Pentagonas nemanė, kad balionas keltų didelį žvalgybinį pavojų. Pareigūnas sakė, jog „žvalgybos duomenų rinkimo požiūriu jo pridėtinė vertė ribota“.

Balionas įskriejo į JAV oro erdvę „prieš porą dienų“, sakė pareigūnas ir pridūrė, kad JAV žvalgyba jį sekė jau gerokai anksčiau.

Vykstant diskusijoms, į orą buvo pakelti naikintuvai apžiūrėti baliono, kai jis skrido virš Montanos. Dėl nuolaužų pavojaus žmonėms Pentagonas nusprendė nesiimti veiksmų.

Pentagono atstovas Patas Ryderis patvirtino, kad balionas vis dar sekamas JAV oro erdvėje. "Šiuo metu oro balionas skrenda gerokai aukščiau komercinio oro eismo. Jis nekelia karinės ar fizinės grėsmės žmonėms ant žemės", - sakoma P. Ryderio pareiškime.

Kinija ir anksčiau yra siuntusi stebėjimo balionus virš JAV, tačiau šis praleido kur kas daugiau laiko JAV oro erdvėje, sakė aukštas gynybos pareigūnas. „Imamės veiksmų  apsisaugoti nuo užsienio žvalgybos slaptos informacijos rinkimo“, – sakė jis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder