Pentagonas sustabdė F-35 naikintuvų tiekimą, aptikęs Kinijoje pagamintą komponentą

Pentagonas teigia, kad laikinai stabdo Lockheed Martin Corp. lėktuvų F-35 tiekimą, nes iš gamintojo sužinojo, kad Kinijoje pagamintas lydinys buvo įtrauktas į nematomų naikintuvų komponentą ir taip buvo pažeistos federalinės gynybos įsigijimo taisyklės.

Pentagonas teigė, kad magnetas, kurio sudėtyje yra lydinio, naudojamo integruotame galios pakete, nekelia saugumo problemų.

"Patvirtinome, kad magnetas neperduoda informacijos ir nekenkia orlaivio vientisumui, su šia problema nėra susijusios jokios veiklos, kokybės, saugos ar saugumo rizikos, o eksploatuojamo F-35 lėktuvų parko skrydžiai bus tęsiami įprasta tvarka", - sakė Gynybos departamento atstovas spaudai Russas Goemaere'as.

Pentagonas teigė, kad "Lockheed Martin" jau rado alternatyvų lydinio šaltinį būsimiems tiekimams.

Bendrovė savanoriškai pranešė apie neatitiktį ir šiuo metu atliekamas patikrinimas, siekiant nustatyti, kaip tai atsitiko.

Pentagonas neatskleidė, kiek orlaivių pristatymų dabar vėluoja ir kiek iš jų turėjo kiniškojo lydinio. Planuojama, kad 2022 m. bendrovė pristatys iki 153 F-35, o iki šiol pristatė 88.

F-35 yra vienas pažangiausių pasaulyje naikintuvų. JAV eksploatuoja šimtus šių naikintuvų, kurie yra trijų konfigūracijų: įprastai kylantys ir besileidžiantys F-35A, kuriais skraido oro pajėgos; jūrų pėstininkų korpuso F-35B, kurie gali leistis vertikaliai, ir F-35C, sukonfigūruoti operacijoms su lėktuvnešiais.

"Dirbame su savo partneriais ir Gynybos departamentu, kad užtikrintume sutarčių laikymąsi tiekimo grandinėje.

Magnetas nemato ir neturi prieigos prie jokios slaptos programos informacijos. F-35 tebėra saugus skrydžiams ir mes dirbame su Gynybos departamentu, kad kuo greičiau išspręstume šią problemą ir atnaujintume tiekimą", - sakoma "Lockheed Martin" pareiškime.

Lydinys naudojamas "Honeywell" kompanijos "Lockheed Martin" užsakymu gaminamoje sistemoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder