Pentagonas: užpuolikai iš Rusijos yra „suirzę“ dėl tvirto Ukrainos pasipriešinimo

Rusijos invazinės pajėgos yra sulėtėjusios ir suirzusios dėl netikėtai tvirto pasipriešinimo iš Ukrainos karių, laikančių juos atokiai nuo Kijevo, šeštadienį pareiškė aukštas Jungtinių Valstijų gynybos pareigūnas.

Jungtinės Valstijos su Vakarų sąjungininkais vis dar gali tiekti ginkluotę į Ukrainą, taip sustiprindami šalies kariuomenę. Pasak pareigūno, Vašingtonas planuoja artimiausiomis dienomis jos išsiųsti daugiau, siekiant padėti įveikti Rusijos tankus ir atakas iš oro.

Pentagono duomenimis, Ukrainos teritorijoje šiuo metu yra apie pusė Rusijos didžiulių invazinių pajėgų.

Vis dėlto šios pajėgos, įsiveržusios trimis frontais, dėl netikėtai tvirto pasipriešinimo pirmyn juda lėtai, teigė pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

„Matome ženklų, kad rusai yra vis labiau suirzę dėl prarasto pagreičio per paskutines 24 valandas, ypač šiaurinėse Ukrainos dalyse“, – sakė pareigūnas.

Šeštadienį Maskvos Gynybos ministerija pareiškė, kad, Kijevui atmetus derybų Rusijos sąjungininkėje Baltarusijoje pasiūlymą, Rusijos kariuomenei buvo įsakyta išplėsti puolimą.

„Šiandien visiems daliniams duotas įsakymas išplėsti puolimą visomis kryptimis pagal operacijos vykdymo planą“, – pranešė kariuomenės atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas.

JAV siunčia dar ginklų

Pentagonas mano, kad Rusijos invazija, kuriai pasitelkta daugiau kaip 150 tūkst. karių, sunkioji ginkluotė, raketos ir bombardavimas iš oro, neprogresavo nė iš tolo taip greitai, kaip buvo tikimasi ketvirtadienį paryčiais ją pradėjus.

Ankstų šeštadienio rytą Vašingtono laiku, Rusijos kariuomenė dar nebuvo perėmusi nė vieno Ukrainos miesto kontrolės ar įgijusi persvarą šalies oro erdvėje, sakė JAV pareigūnas.

„Ukrainos oro gynyba, įskaitant ir lėktuvus, tebeveikia, ji tęsia veiksmus ir riboja Rusijos orlaivių patekimą į vietoves visoje šalyje“, – teigė pareigūnas.

Dauguma Rusijos pajėgų tebėra maždaug 30 kilometrų už Kijevo, sakė jis, pabrėždamas, kad situacija kovos lauke sparčiai kinta.

Ukrainos kariuomenė šeštadienį pranešė atlaikiusi išpuolį prieš sostinę, tačiau kovojo su Rusijos „sabotažo grupėmis“, kurios infiltravosi mieste.

Ukrainos pasipriešinimas tebėra „gyvybingas“ ir Vakarų sąjungininkės, nepaisant Rusijos atakos, vis dar gali jam perduoti ginklus bei kitą paramą, teigė JAV pareigūnas.

Rusai „buvo suerzinti (...) labai ryžtingo pasipriešinimo, kuris juos sulėtino“.

„Sprendžiant iš to, ką matome, šis pasipriešinimas yra stipresnis nei tai, ko rusai tikėjosi“, – teigė pareigūnas.

Rusams geriau sekėsi stumtis nuo Krymo ir Juodosios jūros pietuose.

„Tačiau šiaurėje yra tvirčiausias pasipriešinimas. Aplink Charkivą ir jame vis dar verda nuožmios kovos“, – teigė pareigūnas, kurio teigimu, tai vyksta ir Kijevo šiaurėje.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas šeštadienį paskelbė, jog Vašingtonas skirs Ukrainos pajėgoms 350 mln. dolerių (312 mln. eurų) vertės papildomą karinę pagalbą.

„Šis paketas apims tolesnę pagalbą letalia gynybine ginkluote, padedant Ukrainai spręsti dabar jai iškilusias šarvuotosios [technikos], oro ir kitas grėsmes“, – sakoma jo pareiškime.

Jungtinių Valstijų gynybos pareigūnas teigė, jog į šią ginkluotę įeis dar „Javelin“ kilnojamų prieštankinių raketų ir kiti elementai, kurių nedetalizavo. Pareigūnas atsisakė atskleisti, ar bus perduodama priešlėktuvinių ginklų.

Jungtinės Valstijos ir Europos sąjungininkai, nepaisant Rusijos invazijos, tebegali perduoti Ukrainos kariuomenei paramą mirtina ginkluote.

„Mūsų saugumo pagalba pasiekė juos prieš keletą dienų“, – teigė pareigūnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

Raktažodžiai
Sidebar placeholder