Per šaudynes Briuselyje žuvo du Švedijos piliečiai

Per šaudynes Briuselyje žuvo du Švedijos piliečiai

Vėlų pirmadienio vakarą Briuselyje buvo nušauti du Švedijos piliečiai, įtariamasis tebėra laisvėje, o Belgijos ministras pirmininkas šį išpuolį pavadino „terorizmu“.

Žudikas pabėgo motoroleriu, o Belgijos saugumo tarnyba padidino terorizmo pavojaus lygį iki ketvirtojo arba „labai rimto“ (aukščiausio) Briuselyje ir iki trečiojo lygio – visoje šalyje.

Belgijos premjeras Alexander‘as De Croo pareiškė, kad šaudyta į švedus – išpuolis įvykdytas prieš pat Belgijos ir Švedijos futbolo rungtynes – ir Europos lyderiai suskubo pareikšti solidarumą. Švedija pareiškė esanti sukrėsta.

Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame vaizdo įraše vyras, prisipažindamas esąs užpuolikas, teigė, kad „jį įkvėpė „Islamo valstybė“, t. y. ekstremistinė grupuotė, sakė federalinės prokuratūros atstovas Ericas Van Duyse‘ per naujienų kanalą LN24.

Kelios Belgijos žiniasklaidos priemonės įtariamąjį įvardijo kaip 45 metų tunisiečių kilmės Abdesalemą L, gyvenusį Briuselyje.

A. De Croo socialinėje žiniasklaidoje pranešė pareiškęs „nuoširdžią užuojautą Švedijos premjerui dėl šį vakarą Briuselyje įvykdyto siaubingo išpuolio prieš Švedijos piliečius“.

Kelios Belgijos žiniasklaidos priemonės teigė, kad abu nužudyti asmenys prieš Švedijos ir Belgijos rungtynes vilkėjo Švedijos futbolo rinktinės spalvų marškinėlius.

Europos čempionato F grupės atrankos rungtynės tarp šių dviejų šalių „dėl incidentų“ buvo nutrauktos joms įpusėjus, socialinio tinklo paskyrose paskelbė Belgijos pusė.

Rungtynes stebėjo apie 35 000 sirgalių, o policijai teko evakuoti stadioną.
Pareigūnai užtikrino papildomą Švedijos piliečių apsaugą per rungtynes ir palydėjo Švedijos rinktinės žaidėjus tiesiai į oro uostą, kad šie galėtų saugiai išvykti, Belgijos futbolo asociacijos generalinis direktorius sakė šalies kanalui RTBF.

UEFA interneto svetainėje teigiama, kad rungtynės buvo sustabdytos pasibaigus pirmajam kėliniui, kai buvo įmuštos lygiosios 1-1.

Šaudynės įvyko miesto centro šiauriniuose rajonuose. Policija apie incidentą buvo informuota po 19.00 val. vietos laiku (17.00 val. Grinvičo laiku). Per išpuolį buvo sužeistas trečias asmuo, tačiau pareigūnai teigė, kad jo būklė nėra kritinė.

Vaizdo įraše, kuriuo internete pasidalijo flamandų laikraštis „Het Laatste Nieuws“, matyti, kaip šaulys su automatiniu ginklu ant peties pasprunka motoroleriu. Įraše girdėti keturi šūviai.

„Niekingas išpuolis“

Belgijos karališkieji rūmai pareiškė, kad šaudynės juos "sukrėtė".

Briuselyje įsikūrusios Europos Komisijos pirmininkė nedelsdama pasmerkė išpuolį. „Šį vakarą mintimis esu su dviejų Briuselyje įvykdyto niekingo išpuolio aukų šeimomis, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbė Ursula von der Leyen. –

Nuoširdžiai palaikau Belgijos policiją, kad ji skubiai sulaikytų įtariamąjį. Kartu mes vieningai kovojame su teroru“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad Europą „sukrėtė“ „islamistų“ išpuolis Briuselyje, o Prancūzijos vidaus reikalų ministras dar anksčiau davė nurodymus sustiprinti sienų su Belgija kontrolę.

Belgijoje 2016 metų kovo mėnesį pagrindiniame Briuselio oro uoste ir metro sistemoje jau buvo įvykdytas išpuolis, už kurį atsakomybę prisiėmė IS ekstremistai. Tada žuvo 32 žmonės.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder