Per žemės drebėjimą Turkijoje ir Sirijoje žuvo dešimtys žmonių

Du smarkūs žemės drebėjimai – 7,4 ir 7,9 balo – ankstų pirmadienio rytą sudrebino Turkiją. Požeminių smūgių epicentras abiem atvejais buvo netoli milijoninio Gaziantepo miesto, netoli sienos su Sirija. 

Požeminiai smūgiai fiksuoti 4.17 val. vietos laiku (2.17 val. Vidurio Europos laiku) ir 4.28 val. vietos laiku (2.28 val. Vidurio Europos laiku) 10 km gylyje.

Turkijos institucijos pranešė apie mažiausiai 53 žuvusiuosius. Pasak vidaus reikalų ministro Süleymano Soylu, nukentėjo kelios provincijos šalies pietryčiuose.

Sutelkti gelbėtojai iš visos šalies. Paskelbtas 4 pavojaus lygis ir paprašyta tarptautinės pagalbos.

Registruoti iš viso 22 iš dalies stiprūs pakartotiniai požeminiai smūgiai. Turkijos pietryčiuose šiuo metu yra labai šalta, kai kur prisnigę.

Turkijos prezidentas Recepas Tayypas Erdoganas tviteryje rašė: „Tikimės šią katastrofą išgyventi greitai ir su kuo mažesniais nuostoliais“.

Anot liudininkų pranešimų socialiniuose tinkluose, smarkiai nukentėjo ir Sirijos šiaurės vakarinė dalis. Sirijos valstybinė žiniasklaida pranešė apie daug sugriuvusių pastatų Alepo provincijoje ir mažiausiai 42 žuvusiuosius.

Žemės drebėjimas buvo juntamas ir Šiaurės Sirijoje bei Libane ir Kipre. Libano Beiruto ir Tripolio miestuose žmonės, baimindamiesi savo namų griūties, išbėgo į lauką, pasakojo liudininkai. Stichijos mastas kol kas nenuspėjamas.

Turkija vis kenčia nuo smarkių žemės drebėjimų. 2020 metų spalį Izmire žuvo daugiau kaip 100 žmonių. 1999-aisiais Turkiją supurtė viena didžiausių gamtos katastrofų istorijoje.

7,4 balo stiprumo žemės drebėjimas pramoninio Izmito miesto regione pražudė daugiau kaip 17 000 žmonių. Didžiausio Turkijos Stambulo miesto, anot ekspertų, netolimoje ateityje taip pat laukia smarkus žemės drebėjimas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder