Pietų Korėja pranešė, kad Šiaurės Korėjos kariai buvo trumpam kirtę buferinę zoną

Pietų Korėjos teigimu, keli Šiaurės Korėjos kariai savaitgalį buvo trumpai perėję šias dvi viena kitos atžvilgiu priešiškai nusiteikusias šalis skiriančią gerai įtvirtintą karinę demarkacijos liniją.

Pietų Korėjos pasieniečiams paleidus keletą perspėjamųjų šūvių, Šiaurės Korėjos kariškiai tuojau pat vėl sugrįžo į savo sienos pusę, o po šį sekmadienį įvykusio incidento apie jokią „neįprastą veiklą“ daugiau nepranešama, antradienį paskelbė Seulo jungtinio štabo vadai.

Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ remdamasi generalinio štabo suteikta informacija pranešė, kad į Pietų Korėjos teritoriją buvo laikinai įžengę maždaug 20 Šiaurės Korėjos karių.

Pietų Korėjos kariuomenė teigia mananti, kad kariai demilitarizuotoje buferinėje zonoje esančią sieną kirto netyčia, minėtoje zonoje vykdydami nenustatyto pobūdžio užduotį.

Tačiau jungtinio štabo vadai pabrėžė, kad kariuomenė toliau atidžiai stebi bet kokius veiksmus kitoje sienos pusėje.

Palei demilitarizuotąją zoną (DMZ) ir jūrų sieną, skiriančią nuo praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje įvykusio konflikto oficialiai vis dar kariaujančias Pietų ir Šiaurės Korėją, pastaruoju metu vėl kyla įtampa.

Seulas praneša, kad praėjusį savaitgalį Šiaurės Korėja per sieną ir vėl pasiuntė aibę oro balionų su šiukšlių pilnais plastikiniais maišais.

Tokie Šiaurės Korėjos veiksmai neva yra atsakas į panašaus pobūdžio Pietų Korėjos grupuočių akcijas, kai per sieną milžiniškais dujų pripildytais balionais būdavo siunčiami tūkstančiai skrajučių ir kitokia propagandinė medžiaga.

Atsižvelgdama į pastaruoju metu išaugusią įtampą, Pietų Korėjos valdžia nusprendė sustabdyti 2018 m. su Šiaurės Korėja sudarytos karinės sutarties dėl pasitikėjimo pasienyje stiprinimo galiojimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder