Pietų Korėjos oro uoste įstrigo 5 rusai, pabėgę nuo mobilizacijos

Penki Rusijos piliečiai, pabėgę nuo mobilizacijos savo šalyje, įstrigo didžiausiame Pietų Korėjoje Inčchono oro uoste, praneša leidinys „The Korea Times“.

Visų penkių vyrų prašymai suteikti prieglobstį buvo atmesti.

Pagal Pietų Korėjos įstatymus, prieglobsčio prašytojai gali pateikti prašymus suteikti jiems pabėgėlio statusą įvažiavimo punkte ir dalyvauti pokalbyje, kuriame preliminariai įvertinama jų situacija.

Jeigu migracijos institucijos pripažįsta prašymo priežastis pagrįstomis, prašytojams gali būti skirta papildoma patikra. Jeigu ne, jie paprastai išsiunčiami į tėvynę.

Pietų Korėjos teisingumo ministerija pareiškė, kad karinės tarnybos tėvynėje vengimas nėra pagrindas suteikti pabėgėlio statusą.

Rusai užginčijo ministerijos sprendimą ir dabar laukia, ką nuspręs teismas. Jo sprendimas turėtų būti paskelbtas šį mėnesį.

Praėjusių metų rugsėjo 21 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė šalyje vadinamąją dalinę mobilizaciją. Oficialiai buvo planuojama mobilizuoti apie 300 tūkst. rusų. Po kelių savaičių buvo pranešta, kad mobilizacija jau baigėsi, bet manoma, jog ji tęsiasi iki šiol.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder