Roger Waters

„Pink Floyd“ atlikėją Rogerį Watersą Krokuva paskelbė nepageidaujamu asmeniu

Lenkijos Krokuvos miestas trečiadienį paskelbė „Pink Floyd“ atlikėją Rogerį Watersą nepageidaujamu asmeniu dėl jo požiūrio į karą Ukrainoje, praėjus kelioms dienoms po to, kai dėl to buvo atšaukti jo koncertai.

„Nenorime Krokuvoje žmonių, kurie informaciniame kare stoja Rusijos pusėn ir palaiko ar kartoja (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino propagandą“, tviteryje pareiškė miesto tarybos viceprezidentas Michalas Drewnickis.

Jis pridūrė, kad taryba vienbalsiai nusprendė paskelbti britų muzikantą nepageidaujamu asmeniu, tačiau šis žingsnis nėra teisiškai privalomas.

Šį mėnesį R. Watersas parašė atvirą laišką, kuriame teigė, kad Vakarai turėtų nutraukti ginklų tiekimą Kyjivui, kaltino prezidentą Volodymyrą Zelenskį leidus Ukrainoje „kraštutinį nacionalizmą“ ir ragino jį „nutraukti šį kruviną karą“.

Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska atsakė R. Watersui tviteryje: „Geriau taikos paprašykite Rusijos Federacijos prezidento. Ne Ukrainos“.

Du R. Waterso koncertai buvo suplanuoti Krokuvos „Tauron“ arenoje 2023 metų balandį. Tačiau šeštadienį „Live Nation Polska“ tviteryje parašė, kad pasirodymai „atšaukti“, bet išsamesnės informacijos nepateikė.

R. Watersas feisbuke paneigė Lenkijos žiniasklaidos pranešimus, kad jo komanda pasitraukė, ir apkaltino miesto tarybos narį Lukaszą Wantuchą, kuris ragino gyventojus boikotuoti koncertus, „drakonišku mano kūrybos cenzūravimu“.

Jis sakė, kad norėjo tik paraginti abi šalis „siekti taikos derybų keliu, o ne eskaluoti reikalus iki žiaurios pabaigos“.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder