Plymouthe aptikus 500 kg karo laikų bombą vyko neregėta operacija

Didžiosios Britanijos Plymoutho mieste vyko „didžiausia pokario evakuacija“ ruošiantis išvežti vieno namo sode rastą net 500 kg sveriančią Antrojo pasaulinio karo laikų bombą.

Šimtai biurų, parduotuvių, mokyklų ir namų jau evakuota, kad kariuomenės konvojus galėtų pervežti 500 kg sveriančią bombą per miestą ir nuplukdyti ją į jūrą.

Ekspertai nusprendė, kad bomba, kurią rado vienas vyras, kasdamas pamatus naujam dukters priestatui, padarys per daug žalos, jei ją būtų nuspręsta sprogdinti vietoje, nes gali nukentėti nemažai namų, o taip pat kilti pavojus žmonių gyvybėms, skelbia britų spauda.

Todėl buvo nuspręsta sprogmenį sunkvežimiu lėtai vežti siauromis Plymoutho gatvėmis, o siekiant sumažinti nelaimės pavojų, evakuota 1200 nekilnojamojo turto objektų ir įrengta 300 metrų užkarda.

Visgi palikti savo namus nusprendė ne visi. Užkardos teritorijoje gyvenantis vienas žmogus sakė, kad liks vonios kambaryje, kol bomba bus pašalinta. Tiesa, penktadienį mieste nemažai žmonių ėjo su lagaminais, pirkinių krepšiais ir naminiais gyvūnais.

Kiti juokavo, kad masinė evakuacija yra puiki dingstis nueiti į aludę.

Bomba buvo patalpinta į laivą ir nuplukdyta į į Lamanšo sąsiaurį, kur saugiai susprogdinta. Gyventojai grįžo namo.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder