Kolonija Sibire

Po Aleksejaus Navalno mirties kolonijoje Putinas apdovanojo bausmių vykdymo tarnybos direktoriaus pirmąjį pavaduotoją

Vasario 19 d. šalies agresorės Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas suteikė specialųjį generolo pulkininko laipsnį Rusijos federalinės bausmių vykdymo tarnybos direktoriaus pirmajam pavaduotojui Valerijui Bojarinovui.

Taip teigiama oficialiame teisinės informacijos portale paskelbtame dekrete, į kurį dėmesį atkreipė "The Moscow Times".

V. Bojarinevui naujas laipsnis suteiktas praėjus trims dienoms po politiko Aleksejaus Navalno staigios mirties įkalinimo kolonijoje Nr. 3 Jamalo-Neneco autonominėje apygardoje, pažymi leidinys.

Pasak žmogaus teisių projekto Gulagu.net, Bojarinevas "įvykdė Putino norą - fiziškai pašalinti pagrindinį politinį oponentą".

Anksčiau, prižiūrint Bojarinevui, buvo kankinami šimtai ukrainiečių kalinių, iš daugelio išmušant prisipažinimus dėl genocido ir civilių šaudymo, kad būtų pateisintas karas, rašoma projekte.

Tikėtina, kad artimiausiu metu bus atšauktas generolas pulkininkas Arkadijus Gostevas iš FSIN direktoriaus pareigų, o Bojarinevas paskirtas Gulago viršininku, teigiama projekte.

Gulagu.net šaltinis teigia, kad atitinkamas FSB leidimas pasirašyti V. Putino įsaką jau priimtas, klausimas tik dėl šio sprendimo paskelbimo datos.

Apie A. Navalno mirtį pataisos darbų kolonijoje Nr. 3, vadinamoje "Poliarinis vilkas", esančioje Charpo gyvenvietėje Jamalo-Neneco autonominėje apygardoje (Rusijos Federacija), 2024 m. vasario 16 d. pranešė Federalinės bausmių vykdymo tarnybos vietos skyrius.

Jame teigiama, kad A. Navalnui tariamai pasivaikščiojus pasidarė bloga ir jis prarado sąmonę.

Medikai "atliko gaivinimo priemones" ir patvirtino nuteistojo mirtį, sakoma pranešime.

2021 m. sausio 17 d. A. Navalnas grįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur buvo gydomas po to, kai 2020 m. buvo apnuodytas "Novičiok" klasės kovine medžiaga.

Iškart po grįžimo politikas buvo sulaikytas "Yves Rocher" byloje ir suimtas 30 dienų (pagal šią bylą jam buvo skirta lygtinė bausmė ir jis turėjo užsiregistruoti pas tyrėjus, tačiau to nepadarė dėl gydymo Vokietijoje).

Vasario 2 d. Maskvos Simonovskio teismas pakeitė A. Navalnui skirtą lygtinį nuosprendį realiu. Įskaičiavus laiką, praleistą namų arešte, politikas turėjo kalėti dvejus metus ir aštuonis mėnesius bendrojo režimo kolonijoje.

2023 m. rugpjūčio 4 d. Maskvos miesto teismas "ekstremizmo" byloje, atsižvelgęs į jau atliktą bausmę, nuteisė A. Navalną 19 metų kalėti ypatingojo režimo kolonijoje.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder