Bepilotis orlaivis

Po incidento su Rusijos Federacijos bepiločiu orlaiviu: JAV dislokuos daugiau naikintuvų Rumunijoje

Po to, kai Rumunijos teritorijoje buvo numušti Rusijos bepiločiai orlaiviai, Jungtinės Valstijos ketina į Rumuniją nusiųsti daugiau kovinių orlaivių. Tai praneša portalas "Realitatea", remdamasis Rumunijos gynybos ministerija.

Pasak Rumunijos gynybos ministro Angelio Tilvaro, NATO gerokai padidino savo buvimą Juodosios jūros regione.

Pranešama, kad Rumunijos gynybos ministerijos vadovas Angelas Tilvaras surengė susitikimą su JAV ambasadore Rumunijoje Kathleen Kavalec, per kurį buvo aptarti saugumo klausimai ir Vašingtono bei Bukarešto bendradarbiavimas.

Jie taip pat aptarė padėtį regione, atsižvelgiant į neseniai įvykdytus Rusijos ginkluotųjų pajėgų išpuolius prieš Ukrainos uostus netoli Rumunijos sienų.

Rumunijos ministras patvirtino NATO generalinio sekretoriaus pareiškimą, kad Aljanso buvimas Juodosios jūros regione buvo gerokai padidintas.

Jis sakė, kad prie sienų imtasi papildomų priemonių, sustiprinta oro erdvės stebėsena ir apsauga.

"Mums labai svarbus mūsų piliečių saugumas, ypač gyvenviečių, esančių netoli Rusijos Federacijos brutalių išpuolių prieš Ukrainos civilinius uostus, gyventojų saugumas", - sakė Tilwaras.

Savo ruožtu JAV diplomatė pareiškė, kad Vašingtonas yra susirūpinęs dėl padėties Juodosios jūros regione, susijusios su Rusijos ginkluotųjų pajėgų smūgiais Ukrainos Dunojaus uosto infrastruktūrai.

Priminsime, kad rugsėjo 6 d. Šiaurės Atlanto aljansas sureagavo į Rumunijos teritorijoje nukritusius ir susprogdintus bepiločius lėktuvus "Shahed". NATO išreiškė "tvirtą solidarumą" su Bukareštu.

Rugsėjo 8 d. taip pat pranešėme, kad Rumunijos nacionalinis nepaprastųjų situacijų komitetas nusprendė padidinti gyventojų apsaugos lygį pasienio teritorijose, esančiose netoli Ukrainos miestų, kuriuos nuolat apšaudo Rusija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder