Kibernetiniai įsilaužimai

Po įsilaužimo į IT sistemas Londono policija imasi saugumo priemonių

Londono metropoliteno policija sekmadienį pranešė ėmusis saugumo priemonių po „neteisėto prisijungimo prie vieno iš jos tiekėjų IT sistemos“ ir ankstesnių duomenų apsaugos pažeidimų kitose policijos pajėgose.

Pasak policijos, minėta įmonė turėjo prieigą prie pareigūnų ir darbuotojų pavardžių, laipsnių, nuotraukų, patikrinimo lygių ir darbo užmokesčio identifikacinių numerių, bet ne prie adresų, telefono numerių ar finansinių duomenų.

„The Sun“ sekmadienį pranešė, kad „kibernetiniai sukčiai įsilaužė į IT sistemas“ įmonėje, kuri, kaip teigiama, spausdina asmens tapatybės korteles ir darbuotojų pažymėjimus didžiausioms Jungtinė Karalystės (JK) policijos pajėgoms.

Skotland Jardas informavo, kad kartu su įmone siekia išsiaiškinti, ar būta saugumo pažeidimų, susijusių su jo turimais duomenimis.

Pasak atstovo spaudai, policija negali pasakyti, kada įvyko pažeidimas ir kiek darbuotojų galėjo nukentėti.

„Dėl šio pranešimo imtasi saugumo priemonių“, – teigiama Londono policijos pareiškime.

Metropoliteno policijos federacija, atstovaujanti eiliniams pareigūnams, teigė, kad šis pažeidimas „sukels kolegoms didžiulį susirūpinimą ir pyktį“.

Šį mėnesį Šiaurės Airijos policijos tarnyba pripažino, kad, gavusi prašymą pateikti informaciją remiantis informacijos laisvės įstatymu (Freedom of Information Act (FOIA), per klaidą paskelbė visų tarnybą atliekančių pareigūnų asmens duomenis.

Duomenys apie maždaug 10 000 PSNI pareigūnų ir darbuotojų apėmė kiekvieno darbuotojo pavardę ir vardo inicialą, jo rangą ar laipsnį, gyvenamąją vietą ir padalinį, kuriame jis dirbo.

Norfolko ir Safolko policija taip pat pranešė, kad reaguodamos į prašymą pagal FOIA paskelbė daugiau nei 1 tūkst. žmonių, įskaitant nusikaltimų aukas, asmens duomenis.

Pietų Jorkšyro policija trečiadienį kreipėsi į JK informacijos komisaro biurą, kadangi savo sistemose pastebėjo „nepaaiškinamai sumažėjusį duomenų kiekį“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder