Po jogos mokyklos iškaba slėpėsi sekso sekta

Argentinoje gerai žinomos saviugdos ir jogos mokyklos įkūrėjas buvo apkaltintas kulto organizavimu, pranešė „New York Times".

Buenos Airių jogos mokyklai, dar vadinamai BAYS, daugiau negu 30 metų vadovavo buvęs buhalteris Huanas Perkovičius (Juan Perkovic). Anksčiau jis vedė populiarius saviugdos kursus Buenos Airėse, kuriuose dėstė senovės filosofijos pagrindus, papildydamas juos naujųjų amžių spiritualizmu. BAYS buvo sukurta iš šių kursų klausytojų aukų.

Dabar H.Perkovičiui 85 metai. Jis ir kelios dešimtys BAYS narių kaltinami organizavę „sekso kultą". Tyrimo duomenimis, jo dalyviai buvo svaiginami narkotikais ir verčiami užsiiminėti prostitucija. Be to, BAYS turėjo pogrindinę kliniką, kurioje studentams buvo leidžiami vaistai taip juos ilgam užmigdant. Kartais jie taip būdavo baudžiami.

„Argentinoje yra kultų, bet mes nematėme, kad kažkuris kitas veiktų tokiame lygyje", - nurodė tyrėjas Rikardo Huris (Ricardo Khoury). Jis kuravo policijos reidus BAYS objektuose, per kuriuos buvo rasta daugiau negu milijonas JAV dolerių grynaisiais, penki aukso luitai, pornografinių filmų saugyklos, Amerikos bankų čekių knygelės ir turtingų žmonių, įskaitant gyvenančius JAV, dosjė.

Pasak prokurorų, tarp BAYS aukų buvo septynios nepilnametės mergaitės, kurias į organizaciją atvedė jų tėvai. Jos taip pat buvo verčiamos užsiiminėti prostitucija. Pačios tariamos aukos neigia, kad kada nors turėjo lytinių santykių už pinigus ir buvo nusikaltimų dalyvės.

H.Perkovičiaus ir dabartinių BAYS narių advokatai neigia visus kaltinimus, teigdami, kad niekas organizacijoje nebuvo išnaudojamas. Jie mano, kad organizacijos persekiojimą paskatino kerštas dėl asmeninių priežasčių.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder