Putinas leido Kadyrovui statyti mečetę Maskvoje

Po kalinio sumušimo Putinas leido Kadyrovui statyti mečetę Maskvoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nenubaudė Čečėnijos vadovo Ramzano Kadyrovo už tai, kad jo 15-metis sūnus Adamas sumušė Volgogrado gyventoją Nikitą Žuravelį, kuris buvo suimtas už Korano sudeginimą.

Smurto vaizdo įrašą paskelbė pats respublikos vadovas, pažymėdamas, kad didžiuojasi savo vaiko poelgiu.

Po neplanuoto V. Putino susitikimo su R. Kadyrovu paaiškėjo, kad valstybės vadovas, priešingai, jį paskatino, pritardamas mečetės statybai Maskvos Južnoje Butovo rajone.

"Esu tikras, kad šią žinią šiltai priims ne tik sostinės musulmonai, bet ir visi tikintieji.

Esu dėkingas Vladimirui Vladimirovičiui už tokią vertingą dovaną", - rašė R. Kadyrovas savo "Telegram" kanale, patikslindamas, kad mečetė bus pastatyta jo tėvo Achmato Kadyrovo vardu pavadintoje gatvėje.

Kartu Čečėnijos lyderis neužsiminė, ar V. Putinas su juo aptarė sūnaus veiksmus.

Pasak A. Kadyrovo, be pritarimo mečetės statybai, prezidentas pagyrė čečėnų ginkluotus dalinius už "sėkmę" kare Ukrainoje "ir ryžtingą nusiteikimą vykdant užduotis".

Anksčiau R. Kadyrovas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip jo sūnus Adamas muša beginklį sulaikytąjį Žuravelą.

Teisėsaugos institucijos į šį vaizdo įrašą nereagavo. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas atsisakė komentuoti sumušimą.

Žmogaus teisių tarybos vadovas Valerijus Fadejevas paragino laikytis suimtųjų laikymo ikiteisminio sulaikymo centruose taisyklių. Jis taip pat išreiškė viltį, kad V. Žuravelui bus paskelbtas teisingas teismo sprendimas.

Rusijos žmogaus teisių ombudsmenė Tatjana Moskalkova pabrėžė, kad šventų knygų naikinimas yra socialiai pavojingas veiksmas, įžeidžiantis milijonų tikinčiųjų jausmus.

Tačiau "kad ir kokį baisų nusikaltimą žmogus padarytų", jis turi už jį atsakyti "teisme pagal įstatymą", - pabrėžė Moskalkova, taip pat primindama sulaikymo ikiteisminio sulaikymo centruose taisykles.

Pats R. Kadyrovo sūnus paskelbė savo nuotrauką instagrame, pridėdamas prie jos komentarą: "Galite mane apkalbėti, nekęsti, pavydėti ir aptarinėti.

Bet mes abu suprantame, kad kai susitiksime, jūs man saldžiai šypsositės".

Politologas Abbasas Galiamovas sakė, kad V. Putinas ir R. Kadyrovas parodė, jog jiems nerūpi rusų nuomonė.

"Jiems atrodo, kad čia yra valdžia. <...> Problema tik ta, kad šį kartą jie spjauna ne tik į opozicijos šalininkų nuomonę.

Jie spjauna ir ant "rusų patriotų" pasipiktinimo, ir ant paprastų eilinių žmonių nepasitenkinimo. <...> Akivaizdu, kad niekam Rusijoje nepatiks istorija, kai "rusų vaikinas" perduodamas čečėnams, kad šie jį kankintų ir viešai skriaustų, išskyrus tuos, kurie pagal savo pareigas turėtų pritarti Putinui", - sakė Galiamovas.

Politologas mano, kad tai sukels "dar didesnį piliečių atsiribojimą nuo režimo", nes "didžiosios daugumos žmonių akyse atrodo, kad R. Kadyrovas tiesiogine prasme šluosto Rusijai kojas, o V. Putinas dėl to žaidžia kartu su juo".

Šaltinis: "The Moscow Times"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder