Piotras Hofmanskis

Po to, kai buvo išduotas Putino arešto orderis, Rusija įtraukė Hagos teismo vadovybę į ieškomų asmenų sąrašą

Rusijos vidaus reikalų ministerija į ieškomų asmenų sąrašą įtraukė Tarptautinio baudžiamojo teismo Hagoje pirmininką Piotrą Hofmanskį ir jo pavaduotoją Luz del Carmen Ibañez Carranza.

Duomenų bazėje taip pat atsirado teisėjo Bertramo Schmitto kortelė, praneša Mediazona.

Visi trys ieškomi pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kaltinimų esmė neatskleidžiama.

Anksčiau Vidaus reikalų ministerija į ieškomų asmenų sąrašą įtraukė TBT teisėjus Tomoko Akane ir Rosario Salvatore Aitala, kurie išdavė Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderį.

Jų kolega Sergio Gerardo Ugalde Godinezas kol kas neįtrauktas į atitinkamą duomenų bazę, tačiau į ją įtrauktas TBT prokuroras Karimas Chanas.  

Kovo 17 d. teismas paskelbė apie V. Putino ir Marijos Lvovos-Belovos, vaiko teisių ombudsmenės prie Rusijos prezidento, arešto orderio išdavimą.

Jie įtariami neteisėtai deportavę Ukrainos vaikus, o tai kvalifikuojama kaip karo nusikaltimas. 

Prokuroras pažymėjo, kad tyrimas patvirtino, jog išvežta šimtai vaikų: daugelis jų buvo atiduoti įvaikinti į Rusiją, o V. Putinas palengvino šią procedūrą, pagreitindamas Rusijos pilietybės gavimą.

"Negalime leisti, kad su vaikais būtų elgiamasi kaip su karo grobiu", - pabrėžė Khanas.

Jis pridūrė, kad V. Putino arešto orderis išduotas visam gyvenimui ir gali būti atšauktas tik tuo atveju, jei Rusijos prezidentas bus teisiamas.

Atsakydamas į tai, Rusijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą Chanui ir trims TBT teisėjams, kurie prašė suimti V. Putiną, ir, be kita ko, apkaltino juos "rengimusi užpulti užsienio valstybės atstovą".

Kremlius TBT sprendimą pavadino "niekiniu ir negaliojančiu", o patį klausimo dėl V. Putino suėmimo iškėlimą - "piktinančiu ir nepriimtinu".

Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad Maskva nepripažįsta teismo jurisdikcijos.

Nepaisant to, Valstybės Dūma geranoriškai stojo ginti prezidento ir pateikė pataisas, suteikiančias jam papildomų įgaliojimų šioje srityje.

Balandžio 28 d. V. Putinas pasirašė įstatymą dėl baudžiamosios atsakomybės "už pagalbą vykdant" tarptautinių institucijų sprendimus, kuriuos Rusija laiko neteisėtais.

Dėl arešto orderio prezidentas negalėjo vykti į BRICS aukščiausiojo lygio susitikimą Pietų Afrikoje.

Ši kelionė turėjo būti pirmasis svarbus V. Putino užsienio vizitas nuo karo pradžios, tačiau jis nusprendė nerizikuoti ir išsiuntė ten užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder