Postą paliekanti A. Merkel ragina kovoti už demokratiją

Postą paliekanti Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino ginti demokratiją nuo neapykantos, smurto ir dezinformacijos. 

Visur ten, kur neigiamos mokslo žinios, skleidžiamos sąmokslo teorijos ir kurstoma nesantaika, būtina duoti atkirtį, sakė kanclerė ketvirtadienio vakarą per jos garbei surengtą karinę ceremoniją Berlyne.

Šia ceremonija Vokietijos Bundesveras atsisveikino su 16 metų federalinės kanclerės pareigas ėjusia A. Merkel.

Tokia ceremonija yra aukščiausia ginkluotųjų pajėgų pagarbos  federaliniams prezidentams, kancleriams ir gynybos ministrams išraiška.

Kaip ir visi kiti taip pagerbti asmenys, A. Merkel galėjo pasirinkti tris muzikinius kūrinius, skambėsiančius per ceremoniją.

Ji pageidavo bažnytinės giesmės „Großer Gott, wir loben Dich“ („Didysis Dieve, šloviname tave“), Hildegard Knef šansono „Für mich soll‘s rote Rosen regnen“ („Tegul man lyja raudonomis rožėmis“) ir Ninos Hahen šlagerio „Du hast den Farbfilm vergessen“ („Pamiršai spalvotą filmą“).

Pastaroji daina yra 1974-ųjų VDR hitas. A. Merkel tada Leipcige studijavo fiziką.

A. Merkel stebėjo ceremoniją sėdėdama ir buvo pastebimai susijaudinusi.

Dėl pandemijos joje dalyvavo gerokai mažiau svečių nei paprastai.

Tarp dalyvių buvo prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris ir A. Merkel įpėdinis Olafas Scholzas. Jam ir jo vyriausybei A. Merkel savo kalboje palinkėjo „visa, visa ko geriausio, laimingos rankos ir didelės sėkmės“.

O. Scholzas vėliau tviteryje rašė: „Angela Merkel buvo sėkminga kanclerė. Ji nepailstamai kovojo dėl mūsų šalies ir per 16 metų, per kuriuos daug kas pasikeitė, liko ištikima sau“. Jis palinkėjo jai „Visa ko geriausia“.

A. Merkel pažymėjo: „16 kanclerės poste praleistų metų buvo įvykių kupini ir dažnai labai sunkūs metai. Man tai buvo politinis ir asmenis iššūkis. Ir kartu jie mane užpildė“.

A. Merkel, be kita ko, prisiminė 2008 metų finansinę ir ekonominę krizę bei pabėgėlių krizę 2015-aisiais.

Jau vien tai esą parodė, koks svarbus yra tarptautinis bendradarbiavimas. „Kokios svarbios yra tarptautinės institucijos ir daugiašaliai instrumentai, kad būtų įveikti dideli mūsų laikmečio iššūkiai – klimato kaita, skaitmenizacija ir migracija“, - kalbėjo A. Merkel.

A. Merkel padėkojo savo bendradarbiams ir jų šeimoms už paramą jos kadencijos metais.

Be to, ji prisiminė visus tuos, kurie „visomis jėgomis priešinasi ketvirtajai pandemijos bangai“. Kanclerė paminėjo medikus, slaugytojus, vakcinacijos komandas ir Bundesvero bei humanitarinių organizacijų pagalbininkus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder