Prancūzų aktorius Žeraras Depardjė pabėgo iš Rusijos nuo Putino: "Man gėda būti rusu"

(10)

2013 m. į Rusiją persikėlęs prancūzų aktorius Žeraras Depardje (Gerard'as Depardieu) norėjo atsikratyti per didelių mokesčių savo tėvynėje ir net laikinai gavo Kremliaus premijas. Tačiau nerūpestingas "naujojo ruso" gyvenimas truko ne taip ilgai, kaip jis tikėjosi.

Po 2022 m. vasario 24 d. Depardieu kritikavo Putiną ir nusprendė pakeisti savo gyvenimą geležinės uždangos uždaromoje Rusijoje į laisvę Europoje.

Depardieu pavadino Rusijos invaziją į Ukrainą "beprotišku ir nepriimtinu Putino ekscesu", rašo "Le Figaro".

"Man gėda būti rusu. Man labai skaudu, kad mus sieja su orkais ir banditais, fašistais ir nusikaltėliais...

Pajamas, gautas pardavus savo butą Mordovijoje, pervedžiau Ukrainos kariuomenei paremti.

Kreipiuosi į Prancūzijos valdžios institucijas, prašydamas paramos ir pabėgėlio nuo karo statuso", - dabar sako Depardieu.

Rusijoje Depardieu jau buvo pavadintas išdaviku, kuris esą daugelį metų naudojosi savo populiarumu "laikydamas figos lapelį kišenėje".

Valstybės Dūmos deputatas Aleksejus Žuravlevas piktinasi, kad aktorius perdavė Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pinigus už Rusijos nekilnojamąjį turtą: "Gerai, kad "specialioji operacija" išretino tokių melagingų Rusijos rėmėjų gretas, kurių anksčiau mums buvo gėda atsikratyti."

Primename, kad 2015 m. Depardieu oficialiai įtrauktas į Ukrainoje uždraustų menininkų "juodąjį sąrašą", be kita ko, dėl jo žodžių, kuriais jis neigė nepriklausomos Ukrainos egzistavimą.

Po metų Depardjė pareiškė, kad niekada negrįš į Rusiją, o jei pasiilgs gyvenimo Rusijoje, galės porą dienų pagyventi savo pašiūrėje.

Šaltinis: life.dialog.ua

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder